Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Numer 112 ruszy już niedługo

0
Podziel się:

Alarmowy numer 112 będzie w pełni funkcjonalny jeszcze przed wakacjami.

Numer 112 ruszy już niedługo
(EPA/PAP)

*Alarmowy numer 112 będzie w pełni funkcjonalny jeszcze przed wakacjami - zapowiada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. *

Linia na razie nie działa tak jak powinna. Najwięcej problemów w pełnym jej wdrożeniu sprawiał system pozwalający automatycznie lokalizować wzywającego pomoc.

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Witold Drożdż zapewnił, że na przełomie maja i czerwca numer 112 będzie sprawny.

Zgodnie z założeniami, umożliwi on dokładne ustalanie miejsca, z którego wzywana jest pomoc. Ułatwi dotarcie do osób, które nie potrafią powiedzieć dyspozytorowi gdzie się dokładnie znajdują - nie znają okolicy lub są w szoku.
Jutro Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomi specjalną stronę internetową www.112.gov.pl. Będzie można się z niej dowiedzieć między innymi w jakich sytuacjach należy korzystać z numeru alarmowego i jak zrobić to za granicą. Strona będzie funkcjonować w trzech językach, po polsku, angielsku i francusku.

Komisja Europejska groziła, że za brak funkcjonalnego systemu ratowniczego 112 pozwie Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, co groziło wysokimi karami finansowymi.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)