Notowania

obama
24.07.2012 06:48

Obama grozi prezydentowi Syrii Bashirowi Assadowi

- Działamy na rzecz zmiany, dzięki której naród syryjski uwolni się od reżimu Assada - powiedział prezydent USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Barack Obama ostrzegł prezydenta Syrii Bashira Assada przed użyciem broni chemicznej przeciwko opozycji. *

Wczoraj syryjski minister spraw zagranicznych Dżihad Makdissi przyznał, że jego kraj posiada broń chemiczną. I choć zapewnił, że zostanie ona użyta wyłącznie wobec ataku z zewnątrz, wywołał zdecydowaną reakcję zachodu oraz Izraela. Premier Benyamin Netanyahu mówił o _ wielkim zagrożeniu _ a prezydent USA Barack Obama ostrzegł prezydenta Syrii.

- _ Wyraźnie mówimy Assadowi, że świat go obserwuje i że społeczność międzynarodowa oraz USA wymierzą mu sprawiedliwość, jeśli zdecyduje się użyć tej broni _. Barack Obama powiedział, że celem Stanów Zjednoczonych jest doprowadzenie do zmiany władzy Syrii.

- _ Działamy na rzecz zmiany, dzięki której naród syryjski uwolni się od reżimu Assada _. Przedstawiciele władz USA nie chcą mówić o przygotowaniach na wypadek użycia przez Syrię broni chemicznej. Wiadomo jedynie, że sekretarz stanu Hillary Clinton konsultowała tę kwestię z władzami Izraela.

Czytaj więcej na temat sytuacji w Syrii w Money.pl
Putin z Obamą o Syrii. Jest częściowa zgoda Władimir Putin ogłosił, że znalazł z Barackiem Obamą _ wiele wspólnych punktów _.
Obama jest naiwny? Agenci nie mają złudzeń W ocenie analityków, siły reżimowe są wystarczająco dobrze wyposażone, by odeprzeć ofensywę powstańców.
USA już nie wierzą w dyplomację. Wojna? Od wybuchu rewolty w Syrii w marcu 2011 roku zginęło w tym kraju już ponad 19 tys. osób.
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz