Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
23.08.2008 08:13

Obama ma kandydata na wiceprezydenta

Po wygranych wyborach fotel wiceprezydenta USA ma zająć senator John Biden.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Doświadczony senator John Biden będzie kandydatem Baracka Obamy na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. O wyborze Bidena poinformowały amerykańskie media - na razie nieoficjalnie.

Joe Biden urodził się w 1942 roku w rodzinie irlandzkich katolików. Miał troje rodzeństwa, jego ojciec był sprzedawcą samochodów. W 1972 roku, w wieku 30 lat został senatorem ze stanu Delaware. Niedługo po tym w jego rodzinie doszło do tragedii. Żona Bidena wraz z niedawno urodzoną córką zginęła w wypadku samochodowym a dwóch jego synów doznało ciężkich obrażeń. Senator składał przysięgę na wierność urzędu przy ich łóżku. Później opiekował się synami dojeżdżając codziennie z pracy w Waszyngtonie do Delaware pociągiem - półtorej godziny w jedną stronę.

Joe Biden jest prawnikiem i specjalistą od spraw międzynarodowych. Od wielu lat zasiada w komisji spraw zagranicznych senatu, obecnie jest jej przewodniczącym. Doświadczenie w sprawach międzynarodowych było jednym z głównych powodów dla których Barack Obama wybrał Bidena na swego wiceprezydenta. 65 letniemu senatorowi łatwiej też będzie atakować kandydata republikanów, weterana wojny w Wietnamie Johna McCaina.

Kandydatura Joe Bidena nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. O jego wyborze Barack Obama ma poinformować w pierwszej kolejności swoich zwolenników wysyłając wiadomość tekstową na ich telefony komórkowe.

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz