Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama: Nie prowadzimy wojny z islamem

0
Podziel się:

Prezydent USA demonstruje w Indonezji swój szacunek dla tej religii.

Obama: Nie prowadzimy wojny z islamem
(willwhitedc/CC/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Indonezji przyznał, że stosunki Stanów Zjednoczonych ze światem muzułmańskim wciąż nie są dobre mimo podejmowanych przez niego starań aby je poprawić. Wezwał też do _ przezwyciężenia podejrzliwości i nieufności _ w celu wspólnej walki z terroryzmem.

Przemawiając do ponad 6 tys. słuchaczy zgromadzonych w gmachu Uniwersytetu Indonezyjskiego w Dżakarcie, Obama podkreślił po raz kolejny, że _ Ameryka nie jest i nigdy nie będzie w stanie wojny z islamem _. _ Ci, którzy chcą budować nie mogą ustępować pola dążącym do zniszczenia terrorystom _ - dodał.

Amerykański prezydent na wstępie dał wyraz osobistym emocjom przypominając, że spędził w Indonezji jako dziecko 4 lata. _ - Pozwólcie, że rozpocznę od prostego stwierdzenia: Indonezja jest częścią mnie _ - powiedział po indonezyjsku, czym wzbudził aplauz słuchaczy.

Obama chwalił Indonezję, która ma najwięcej ludności ze wszystkich krajów muzułmańskich, za zwalczanie _ stosującego przemoc ekstremizmu _, po czym powiedział: _ Wszyscy musimy pokonać Al-Kaidę i jej sojuszników. To nie jest zadanie tylko dla Ameryki _.

Zapewnił, że Stany Zjednoczone są zainteresowane pomyślnością Indonezji i rozwojem klasy średniej w tym kraju _ ponieważ oznacza to powstanie nowych rynków dla naszych towarów, tak jak Ameryka jest rynkiem dla waszych _.

Obama poruszył też problem rokowań pokojowych między Izraelem i Palestyńczykamiprzyznając, że _ pozostaje jeszcze wiele przeszkód do przezwyciężenia _, ale zapewnił, że jego administracja nie ustanie w wysiłkach doprowadzenia do trwałego pokoju na Bliskim Wschodzie.

Przed wystąpieniem na uniwersytecie, Obama odwiedził meczet Istiqial w Dżakarcie, uważany za największy w Azji Południowo Wschodniej. Podkreślił później rolę religii w zjednoczeniu takiego kraju jak Indonezja _ złożonego z tysięcy wysp, setek grup językowych i etnicznych _.

Po krótkiej, ale jak podkreślają media, pełnej nostalgii wizycie w Indonezji, Obama udaje się jeszcze w środę do Korei Południowej, gdzie weźmie udział w obradach szczytu G20. Ostatnim etapem azjatyckiej podróży prezydenta USA będzie Japonia, gdzie oczekiwany jest w sobotę 13 listopada.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t113881.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;czekaja;na;wielki;krok;rosji,213,0,695765.html) Amerykanie czekają na wielki krok Rosji Biały Dom twierdzi, że za rok ten kraj będzie gotów do wejścia do Światowej Organizacji Handlu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t26855.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kto;pomoze;obamie;wyciagnac;kraj;z;kryzysu,216,0,383448.html) Kto pomoże Obamie wyciągnąć kraj z kryzysu? Najbogatszy człowiek świata i byli ludzie Clintona doradcami przyszłego prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t112572.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;surowy;dla;imigrantow;rekordowe;deportacje,25,0,688665.html) Obama surowy dla imigrantów. Rekordowe deportacje W tym roku z USA wydalono 392 tys. osób.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)