Notowania

mccain
10.07.2008 18:43

Obama prowadzi w wyścigu do Białego Domu

Na Baracka Obamę zamierza głosować 48, a na Johna McCaina 42 proc. wyborców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Według najnowszego sondażu, kandydat Demokratów na prezydenta USA Barack Obama ma 6 punktów procentowych przewagi nad swym republikańskim rywalem Johnem McCainem.

Sondaż przeprowadzony wspólnie przez dziennik _ USA Today _ i Instytut Gallupa wykazał, że na Obamę zamierza głosować 48 proc. wyborców, a na McCaina - 42 proc.

1.625 potencjalnych wyborców podzielono na sześć kategorii, według zaangażowania emocjonalnego w proces wyborczy. Demokratyczny senator ma najwięcej zwolenników w dwóch grupach najbardziej zaangażowanych, które reprezentują 44 proc. elektoratu i zapewniają, że nie zmienią swej opinii do 4 listopada, tj. do wyborów.

Natomiast McCain cieszy się solidnym poparciem wśród tych wyborców, którzy nie sądzą, aby wybory miały coś zmienić w ich życiu, i sceptycznie zapatrują się na znaczenie samego procesu wyborczego.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Obama zwiększa przewagę nad McCainem ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/obama;zwieksza;przewage;nad;mccainem,214,0,350422.html )
* [ USA: Clinton wspiera Obamę. Ale słabo ]( http://news.money.pl/artykul/usa;clinton;wspiera;obame;ale;slabo,232,0,351208.html )
* [ Obama i McCain kłócą sie o walkę z terroryzmem ]( http://news.money.pl/artykul/obama;i;mccain;kloca;sie;o;walke;z;terroryzmem,108,0,349804.html )

_ US Today _ pisze, że entuzjazm, jaki cechuje zwolenników Obamy, stanowi dla McCaina poważne wyzwanie. Ale jednocześnie dobrym prognostykiem dla kandydata konserwatystów jest to, że wielu spośród obecnych zwolenników Obamy często w ogóle nie fatyguje się do urn.

Zdaniem stratega Demokratów Joe Trippiego _ nadmiar entuzjazmu wśród wyborców niesie ze sobą ryzyko polegające na tym, że jeśli ich ulubieniec popełni poważny błąd, łatwo się rozczarowują _.

Tagi: mccain, obama, usa, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz