Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obama prowadzi w wyścigu do Białego Domu

0
Podziel się

Na Baracka Obamę zamierza głosować 48, a na Johna McCaina 42 proc. wyborców.

Obama prowadzi w wyścigu do Białego Domu
(PAP/EPA)
bDKeNJaZ

Według najnowszego sondażu, kandydat Demokratów na prezydenta USA Barack Obama ma 6 punktów procentowych przewagi nad swym republikańskim rywalem Johnem McCainem.

Sondaż przeprowadzony wspólnie przez dziennik _ USA Today _ i Instytut Gallupa wykazał, że na Obamę zamierza głosować 48 proc. wyborców, a na McCaina - 42 proc.

1.625 potencjalnych wyborców podzielono na sześć kategorii, według zaangażowania emocjonalnego w proces wyborczy. Demokratyczny senator ma najwięcej zwolenników w dwóch grupach najbardziej zaangażowanych, które reprezentują 44 proc. elektoratu i zapewniają, że nie zmienią swej opinii do 4 listopada, tj. do wyborów.

bDKeNJbb

Natomiast McCain cieszy się solidnym poparciem wśród tych wyborców, którzy nie sądzą, aby wybory miały coś zmienić w ich życiu, i sceptycznie zapatrują się na znaczenie samego procesu wyborczego.

ZOBACZ TAKŻE:

_ US Today _ pisze, że entuzjazm, jaki cechuje zwolenników Obamy, stanowi dla McCaina poważne wyzwanie. Ale jednocześnie dobrym prognostykiem dla kandydata konserwatystów jest to, że wielu spośród obecnych zwolenników Obamy często w ogóle nie fatyguje się do urn.

bDKeNJbh

Zdaniem stratega Demokratów Joe Trippiego _ nadmiar entuzjazmu wśród wyborców niesie ze sobą ryzyko polegające na tym, że jeśli ich ulubieniec popełni poważny błąd, łatwo się rozczarowują _.

bDKeNJbC
Źródło:
KOMENTARZE
(0)