Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama: Rząd nie zatrudni 8 milionów bezrobotnych

0
Podziel się:

Amerykański prezydent powiedział, że gospodarka światowa wróciła
na drogę uzdrowienia
.

Obama: Rząd nie zatrudni 8 milionów bezrobotnych
(transplanted mountaineer/CC/Flickr)

Prezydent Barack Obama powiedział, że gospodarka światowa _ wróciła na drogę uzdrowienia _. Podkreślił też, że USA i ich partnerzy w G20 muszą kontynuować dążenie do przezwyciężenia rozbieżności w kwestiach handlowych i walutowych.

Obama wypowiedział się na te tematy na konferencji prasowej w Seulu po szczycie G20.

Przyznał, że choć sytuacja poprawiła się w wielu dziedzinach, on sam i inni przywódcy zdają sobie sprawę, iż _ postęp nie jest wystarczająco szybki _, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy.

Podkreślił też, nawiązując do sytuacji w USA: _ Rząd nie jest w stanie zatrudnić tych 8 milionów ludzi, którzy stracili pracę. To musi zrobić sektor prywatny _.

Obama powtórzył stanowisko amerykańskie, zgodnie z którym kurs chińskiego juana jest zaniżony. Dodał, że Chiny _ wydają ogromne sumy, interweniując na rynkach , by utrzymać ten zaniżony kurs juana. Poinformował, że omawiał tę kwestię z chińskim prezydentem Hu Jintao i że oczekuje postępu _. Podkreślił, że jest ważne, by Chiny _ stopniowo _ pozwoliły rynkom wyznaczyć kurs juana.

Obama oświadczył, że potrzebuje _ dodatkowego czasu _, by osiągnąć porozumienie z Koreą Południową w sprawie umowy o wolnym handlu. Powiedział, że _ nie jest zainteresowany ogłaszaniem czegoś _ tylko po to, żeby zasygnalizować sukces, ale nie podał konkretów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t116034.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szczyt;g20;w;seulu;trudne;tematy;ostre;spory,93,0,708701.html) Szczyt G20 w Seulu. Trudne tematy, ostre spory Chiny ostrzegają prezydenta USA przed konfrontacją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/g20;chce;powstrzymac;wojne;walutowa,252,0,698108.html) G20 chce powstrzymać wojnę walutową Rządy mają zmierzać do _ bardziej rynkowego _ systemu walutowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t115691.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koreanczycy;protestuja;przeciwko;szczytowi;g20,25,0,706329.html) Koreańczycy protestują przeciwko szczytowi G20 Korea Południowa będzie gościć w czwartek i piątek przywódców państw grupy G20.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)