Notowania

wybory w usa
05.09.2012 19:49

Obama walczy o reelekcję. Żona "wielkim hitem"

Michelle Obama zbiera pochwały po wczorajszym wystąpieniu na konwencji demokratów

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Michelle Obama zbiera pochwały po wczorajszym wystąpieniu na konwencji demokratów w Charlotte w Karolinie Północnej. Większość komentatorów ocenia je jako znakomicie wygłoszone i efektywne politycznie.

Podczas wystąpienia Michelle Obama przekonywała, że jej mąż troszczy się o zwykłych Amerykanów bo sam przeszedł w życiu ciężką drogę. Pierwsza dama USA mówiła, że prezydentura nie zmieniła wartości, jakie wyznaje Barack Obama.

_ - To był niezwykły wieczór, znakomite wystąpienie. Michelle Obama i inni demokraci świetnie zaprezentowali za czym się opowiadamy. Wspaniały wieczór _ - mówił w telewizji CNN demokratyczny strateg James Carville.

Wysokie oceny pierwszej damie USA wystawili również republikanie. - _ To było najlepsze wystąpienie, kropka. Michelle Obama fantastycznie przedstawiła argumenty dlaczego jej maż zasługuje na druga kadencję _ - mówił były szef krajowego komitetu partii republikańskiej Michael Steele.

Podobnego zdania był komentator sprzyjającej republikanom telewizji FoX News Britt Hume_ : Michelle Obama była wielkim hitem. Myślę, że zrobiła ogromne wrażenie na ludziach przed telewizorami _. Polityczne skutki wystąpienia Michelle Obamy są trudne do przewidzenia. Republikanie zwracają uwagę, że słowa pierwszej damy nie zmieniają sytuacji gospodarczej kraju, z której większość Amerykanów jest niezadowolona.

Czytaj więcej w Money.pl
To różni Romneya od Obamy w sprawie... _ Jeżeli Obama zostanie wybrany na drugą kadencję, będzie usiłował zawrzeć nowy układ z prezydentem Władimirem Putinem. _
Obama i Romney rywalizują o "swing states" Na Obamę głosowałoby na Florydzie 48 procent wyborców, a na Romneya - 47 procent.
Tagi: wybory w usa, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz