Notowania

afganistan
12.07.2009 19:43

Obama: Wojna w Afganistanie jest ważna

Choć konflikt ten przynosi coraz więcej ofiar, to jest on kluczowy - jak mówi prezydent - dla przyszłego bezpieczeństwa USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama powiedział, że choć konflikt w Afganistanie przynosi coraz więcej ofiar, to jest on kluczowy dla przyszłego bezpieczeństwa kraju. *

Amerykański przywódca zaznaczył, że dzięki ostatniej ofensywie wojskom koalicji udało się zepchnąć talibów z dotychczas zajmowanych pozycji i dodał, że najbliższym celem aliantów pozostaje przeprowadzenie zbliżających się wyborów.

Barack Obama, który przebywa z jednodniową wizytą w Afryce, w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji Sky News powiedział, że wojna w Afganistanie nie jest tylko konfliktem Amerykanów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Amerykanie zaatakowali talibów w Afganistanie ]( http://news.money.pl/artykul/amerykanie;zaatakowali;talibow;w;afganistanie,113,0,487281.html )
* [ Obama chce rozmawiać z talibami ]( http://news.money.pl/artykul/obama;chce;rozmawiac;z;talibami,254,0,432894.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )

Podkreślał, że ciągłe zaangażowanie wojsk Zjednoczonego Królestwa było koniecznym, słusznym i kluczowym krokiem dla zapewnienia bezpieczeństwa narodowego Brytyjczyków.

Amerykański prezydent przekonywał, że zaangażowanie Europejczyków w misję w Afganistanie jest niezwykle ważne. Zdaniem Baracka Obamy prawdopodobieństwo zamachów terrorystycznych w Londynie jest tak samo wysokie, jeśli nie wyższe niż prawdopodobieństwo podobnych ataków w Stanach Zjednoczonych.

Od dwóch tygodni siły koalicji prowadzą wielką operację przeciwko talibom w Afganistanie. Ma ona na celu osłabienie i odparcie terrorystów i zapewnienie bezpieczeństwa na czas wyborów, które odbędą się w sierpniu.

Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz