Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obrońcy członkiń Pussy Riot wystąpili o odroczenie im odbycia kary

0
Podziel się:

Połozow podkreślił, że do czasu rozpatrzenia przez sąd wniosków o odroczenie kary nie mogą one zostać wysłane do łagrów.

Obrońcy członkiń Pussy Riot wystąpili o odroczenie im odbycia kary
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)

Obrońcy członkiń punkrockowej grupy Pussy Riot 22-letniej Nadieżdy Tołokonnikowej i 24-letniej Marii Alochiny wystąpili do sądu o odroczenie kary do czasu, aż ich dzieci ukończą 14 lat.

Poinformował o tym jeden z adwokatów Nikołaj Połozow. Przekazał on, że stosowny wniosek został już złożony w Chamowniczeskim Sądzie Rejonowym w Moskwie, który orzekał w ich sprawie. Według obrońcy podobne wnioski złożyły też same zainteresowane.

Tołokonnikowa ma 4-letnią córkę Gierę, a Alochina - 5-letniego syna Filipa. Prawo Federacji Rosyjskiej dopuszcza w takich sytuacjach odroczenie skazanym odbycia kary do czasu, aż dzieci ukończą 14 lat.

Prawo stanowi też, że do kolonii karnych powinny one zostać skierowane w ciągu 10 dni od otrzymania przez areszt śledczy Pieczatniki w Moskwie, w którym są przetrzymywane, zawiadomienia z sądu o uprawomocnieniu się wyroku.

Połozow podkreślił, że do czasu rozpatrzenia przez sąd wniosków o odroczenie odbycia kary nie mogą one zostać wysłane do łagrów.

Moskiewski Sąd Miejski w zeszłą środę utrzymał w mocy wyrok na trzy członkinie grupy Pussy Riot, skazane w pierwszej instancji na dwa lata łagru za wykonanie antyputinowskiego utworu w prawosławnej świątyni. Jednej ze skazanych - 29-letniej Jekatierinie Samucewicz - zawiesił wykonanie kary na dwa lata. Wyrok jest prawomocny.

Tołokonnikowa, Alochina i Samucewicz były wśród pięciu performerek z Pussy Riot, które 21 lutego w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Swój występ nazwały _ modlitwą punkową _.

W ich zamyśle akcja była protestem przeciwko powrotowi na Kreml Władimira Putina i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryl.

W poniedziałek naczelnik aresztu Pieczatniki odmówił Tołokonnikowej i Alochinej zgody na odbywanie kary w tej placówce, o co obie się ubiegały. Wcześniej nie zezwoliła na to Federalna Służba Więzienna (FSIN).

Czytaj więcej w Money.pl
To od Putina zależy los tych kobiet. Co zrobi? Moskiewski Sąd Miejski rozpatrzy wniosek wokalistek Pussy Riot o złagodzenie wyroku dwóch lat pozbawienia wolności.
Putin o skazaniu Pussy Riot: "sąd słusznie dał im po dwa lata" Putin powiedział to w specjalnym programie telewizji NTV poświęconym 60-leciu szefa państwa.
Pussy Riot nie mają poparcią wśród Rosjan Aż 35 procent Rosjan uważa za adekwatną karę dwóch lat kolonii karnej dla członkiń zespołu Pussy Riot. 43 procent uznaje ją za niewystarczającą.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)