Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obrońcy złożą pozew: "za kradzież krzyża"

0
Podziel się

Protestujący przeciwko usunięciu krzyża przed Pałacem Prezydenckim zapowiadają, że na Krakowskim Przedmieściu stanie dziś 96 krzyży.

Obrońcy złożą pozew: "za kradzież krzyża"
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bDYbjvcR

[aktualizacja: 19:21]

Dziś rano krzyż - wokół którego od kilku tygodni toczył się spór - został przeniesiony z Krakowskiego Przedmieścia do kaplicy w pałacu prezydenckim. Nic nie wskazuje na to, że to koniec konfliktu.

Obrońcy krzyża z Krakowskiego Przedmieścia chcą, by szef Kancelarii stanął przed sądem za kradzież krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Zapowiadają, że jutro złożą pozew przeciw szefowi Kancelarii Prezydenta.

Dariusz Wernicki ze Społecznego Komitetu Obrony Krzyża powiedział, że minister Michałowski, zabierając rano krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego w towarzystwie innych pracowników Kancelarii pokazał, że uważa się za stojącego ponad prawem.

bDYbjvcT

Protestujący przeciwko usunięciu krzyża przed Pałacem Prezydenckim zapowiadają, że na Krakowskim Przedmieściu stanie dziś 96 krzyży. Obrońcy krzyża chcą dziś o zaprotestować w ten sposób przeciw przeniesieniu krzyża .

Włodzimierz Kaczanow z Komitetu Obrony Krzyża zapowiada, że protestujący przyniosą ze sobą krzyże i spróbują je ustawić w miejscu krzyża usuniętego dziś rano przez pracowników Kancelarii Prezydenta.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t110904.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;skandal;ze;zabrali;krzyz;-;rodziny;ofiar;zalamane,119,0,676471.html) "To skandal, że zabrali krzyż" - rodziny ofiar załamane
Sprawę komentują politycy wszystkich opcji. Zdaniem szefa SLD Grzegorza Napieralskiego, konflikt o krzyż na Krakowskim Przedmieściu sprowokowały słabe rządy Platformy Obywatelskiej.

Jego zdaniem powinna być jasno postawiona granica pomiędzy państwem, a religią.

bDYbjvcZ

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna mówi, że w ten sposób kończy się problem, jaki powstał na Krakowskim Przedmieściu. Polityk Po wyraził nadzieję, że pielgrzymka z krzyżem do Smoleńska oraz planowane umieszczenie go w Kościele św. Anny odbędzie w spokoju.

Marszałek odpiera też zarzuty polityków PiS, którzy mówią o _ nocnej zmianie _ i tajemniczym przeniesieniu krzyża.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA SCHETYNY:

Z kolei poseł PSL Janusz Piechociński uważa, że konflikt w sprawie krzyża jest realizacją najgorszego scenariusza. Poseł powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia , że chrześcijanie rywalizują między sobą o krzyż ku uciesze niewierzących.

bDYbjvda

POSŁUCHAJ JANUSZA PIECHOCIŃSKIEGO:

- _ Wybrano najgorszy wariant, na który można się było zdecydować _ - tak niespodziewane przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego ocenia poseł PiS Adam RogacWedług PiS krzyż mógłby zostać w uroczysty sposób odprowadzony ale w zamian na Krakowskim Przedmieściu powinien stanąć pomnik, tak jak domaga się tego społeczny komitet budowy pomnika.

POSŁUCHAJ POSŁA PiS:

Rogacki nie zgadza się, że takie rozwiązanie też nie jest dobre, bo nie wszystkim odpowiada i nie uwzględnia uwarunkowań prawnych.

bDYbjvdb
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t110731.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;lech;kaczynski;jak;drugi;chrystus,56,0,675896.html) Rosja: Lech Kaczyński jak drugi Chrystus Rosyjska gazeta tak komentuje oddanie obrońców krzyża przed Pałacem Prezydenckim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t74590.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;za;usuniecie;krzyza;odpowiada;prezydent,210,0,675026.html) Miller: Za usunięcie krzyża odpowiada prezydent Były premier uważa, że konflikt w sprawie krzyża pod Pałacem może doprowadzić do tragedii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przepychanki;pod;krzyzem;-;poslowie;pis;zlozyli;kwiaty,199,0,673479.html) Przepychanki pod krzyżem - posłowie PiS złożyli kwiaty _ Tu jest Polska! Jarek, Jarek! _ - skandowali ludzie zebrani na Krakowskim Przedmieściu.
bDYbjvdu
KOMENTARZE
(0)