Notowania

ochrona
09.10.2010 19:24

Ochroniarz Janukowycza ma nielegalny paszport

Prasa twierdzi, że prezydent nie ufa ukraińskim specjalistom, dlatego zatrudnił Rosjanina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

*Wiaczesławowi Zaniewskiemu, obywatelowi Rosji kierującemu ochroną prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, nielegalnie wystawiono ukraiński paszport służbowy - podała ukazująca się w Kijowie gazeta _ Ukraina Mołoda _. *

Dziennik ten jako pierwszy na Ukrainie wyraźnie napisał, że Zaniewski _ może być oficerem rosyjskich służb specjalnych, który trzyma w ręce telefon komórkowy głowy państwa i ma dostęp do tajemnic Janukowycza _. _ Na jakich podstawach obywatel Rosji Wiaczesław Zaniewski jeździ za granicę z ukraińskim paszportem w kieszeni? Czy nie narusza to ukraińskiego prawa i czy zatrudnianie Zaniewskiego w administracji prezydenta Ukrainy nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego? _ - pyta gazeta.

_ Ukraina Mołoda _ uważana jest za dziennik sprzyjający byłemu prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence. Jej redaktor naczelny Mychajło Doroszenko jest przyjacielem Juszczenki z dzieciństwa we wsi Chorużiwka w obwodzie sumskim na wschodzie kraju.

Informację o Rosjaninie, który kieruje ochroną prezydenta Ukrainy przekazała w ub. środę niezależna gazeta internetowa _ Ukrainska Prawda _. Zwracając uwagę, że cudzoziemcy nie mogą zajmować na Ukrainie stanowisk państwowych, gazeta zastanawiała się wówczas, komu służy główny ochroniarz Janukowycza: własnej ojczyźnie Rosji czy człowiekowi, dla którego pracuje.

_ Kwestie bezpieczeństwa Wiktora Janukowycza, a faktycznie każdy jego krok, kontroluje człowiek z rosyjskim paszportem w kieszeni i nie wiadomo, z jakimi pagonami pod cywilnym garniturem _ - czytamy w artykule zatytułowanym _ Tajemnice na wynos _.

_ Ukrainska Prawda _ ustaliła, że Zaniewski został zatrudniony, by dbać o bezpieczeństwo Janukowycza w 2008 r., gdy obecny prezydent był przywódcą opozycyjnej Partii Regionów.

Według gazety Zaniewski otrzymał pracę ochroniarza Janukowycza, _ gdyż Janukowycz nie ufał ukraińskim specjalistom _, mając w pamięci próbę otrucia jego poprzednika, Wiktora Juszczenki, do której doszło w trakcie kampanii prezydenckiej w 2004 r. - czytamy.

W związku z tym, że Zaniewski nie jest obywatelem Ukrainy w administracji prezydenckiej mianowano go na stanowisko doradcy na zasadach społecznych - podała _ Ukrainska Prawda _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t94088.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;janukowycz;oglasza;program;reform,182,0,628150.html) Ukraina: Janukowycz ogłasza program reform Państwo w 10 lat ma trafić do grona najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t94088.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/janukowycz;zapowiada;walke;z;cenzura,12,0,628748.html) Janukowycz zapowiada walkę z cenzurą Prezydent Ukrainy obiecał dziennikarzom śledztwo w tej sprawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t15500.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juszczenko;nie;zostal;otruty,157,0,346525.html) Juszczenko nie został otruty? Były współpracownik Wiktora Juszczenki twierdzi, że w 2004 r. prezydent nie padł ofiarą intrygi.
Tagi: ochrona, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz