Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ochroniarz Janukowycza ma nielegalny paszport

0
Podziel się

Prasa twierdzi, że prezydent nie ufa ukraińskim specjalistom, dlatego zatrudnił Rosjanina.

Ochroniarz Janukowycza ma nielegalny paszport
(kmu.gov.ua)
bEgCQpUB

Wiaczesławowi Zaniewskiemu, obywatelowi Rosji kierującemu ochroną prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, nielegalnie wystawiono ukraiński paszport służbowy - podała ukazująca się w Kijowie gazeta _ Ukraina Mołoda _.

Dziennik ten jako pierwszy na Ukrainie wyraźnie napisał, że Zaniewski _ może być oficerem rosyjskich służb specjalnych, który trzyma w ręce telefon komórkowy głowy państwa i ma dostęp do tajemnic Janukowycza _. _ Na jakich podstawach obywatel Rosji Wiaczesław Zaniewski jeździ za granicę z ukraińskim paszportem w kieszeni? Czy nie narusza to ukraińskiego prawa i czy zatrudnianie Zaniewskiego w administracji prezydenta Ukrainy nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego? _ - pyta gazeta.

_ Ukraina Mołoda _ uważana jest za dziennik sprzyjający byłemu prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence. Jej redaktor naczelny Mychajło Doroszenko jest przyjacielem Juszczenki z dzieciństwa we wsi Chorużiwka w obwodzie sumskim na wschodzie kraju.

bEgCQpUD

Informację o Rosjaninie, który kieruje ochroną prezydenta Ukrainy przekazała w ub. środę niezależna gazeta internetowa _ Ukrainska Prawda _. Zwracając uwagę, że cudzoziemcy nie mogą zajmować na Ukrainie stanowisk państwowych, gazeta zastanawiała się wówczas, komu służy główny ochroniarz Janukowycza: własnej ojczyźnie Rosji czy człowiekowi, dla którego pracuje.

_ Kwestie bezpieczeństwa Wiktora Janukowycza, a faktycznie każdy jego krok, kontroluje człowiek z rosyjskim paszportem w kieszeni i nie wiadomo, z jakimi pagonami pod cywilnym garniturem _ - czytamy w artykule zatytułowanym _ Tajemnice na wynos _.

_ Ukrainska Prawda _ ustaliła, że Zaniewski został zatrudniony, by dbać o bezpieczeństwo Janukowycza w 2008 r., gdy obecny prezydent był przywódcą opozycyjnej Partii Regionów.

Według gazety Zaniewski otrzymał pracę ochroniarza Janukowycza, _ gdyż Janukowycz nie ufał ukraińskim specjalistom _, mając w pamięci próbę otrucia jego poprzednika, Wiktora Juszczenki, do której doszło w trakcie kampanii prezydenckiej w 2004 r. - czytamy.

bEgCQpUJ

W związku z tym, że Zaniewski nie jest obywatelem Ukrainy w administracji prezydenckiej mianowano go na stanowisko doradcy na zasadach społecznych - podała _ Ukrainska Prawda _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t94088.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;janukowycz;oglasza;program;reform,182,0,628150.html) Ukraina: Janukowycz ogłasza program reform Państwo w 10 lat ma trafić do grona najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t94088.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/janukowycz;zapowiada;walke;z;cenzura,12,0,628748.html) Janukowycz zapowiada walkę z cenzurą Prezydent Ukrainy obiecał dziennikarzom śledztwo w tej sprawie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t15500.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juszczenko;nie;zostal;otruty,157,0,346525.html) Juszczenko nie został otruty? Były współpracownik Wiktora Juszczenki twierdzi, że w 2004 r. prezydent nie padł ofiarą intrygi.
bEgCQpVe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)