Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ojciec Snowdena przybył do Moskwy

0
Podziel się:

Na lotnisku Szeremietiewo czekał na niego rosyjski adwokat syna, Anatolij Kuczerena.

Ojciec Snowdena przybył do Moskwy
(imago stock&people/EAST NEWS)
bEJyPJbF

Ojciec Amerykanina Edwarda Snowdena, który przekazał mediom informacje o elektronicznej inwigilacji prowadzonej przez służby specjalne USA i krajów europejskich, przybył w czwartek do Moskwy. Lon Snowden chce spotkać się z synem, który otrzymał azyl w Rosji.

Na lotnisku Szeremietiewo czekał na niego rosyjski adwokat syna, Anatolij Kuczerena.

Lon Snowden powiedział dziennikarzom w Moskwie, że do tej pory nie miał bezpośredniego kontaktu z Edwardem i wyraził nadzieję, że będzie mógł się z nim spotkać. Podziękował za to, że syn _ jest bezpieczny i wolny _.

bEJyPJbH

Edward Snowden, były informatyk w amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), nie był widziany publicznie od czasu, gdy 1 sierpnia otrzymał azyl tymczasowy w Rosji po ponad miesięcznym pobycie w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, dokąd przyleciał 23 czerwca z Hongkongu.

Stany Zjednoczone wielokrotnie apelowały do Rosji o wydanie Snowdena, którego władze USA oskarżają o szpiegostwo w związku z ujawnieniem danych na temat inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykańskie służby specjalne.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJyPJci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)