Notowania

wiadomości
20.11.2011 12:10

Okrąglak przestaje straszyć. Trwa wstawianie okien [ZDJĘCIA]

Okrąglak przestaje straszyć. W modernizowanym budynku wstawiane są właśnie okna, a na placu budowy praca wre nawet w weekendy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Stukot i łomot roznosi się wokół Okrąglaka. Co prawda parter budynku nadal zdaje się straszyć, ale wyższe piętra zyskały nowe okna, tym razem bez poziomych podziałów, przywracające budynkowi dawny wygląd. To znak, że coraz bliżej nowego wizerunku dawnego domu towarowego. W kwietniu będzie biurowcem klasy „A” przebudowanym według projektu pracowni Rhode Kellermann Wawrowsky. Nowy Okrąglak zostanie otwarty przed Euro 2012. Jego modernizacja kosztuje około 60 mln złotych i obejmuje odtworzenie architektury zewnętrznej oraz nową aranżację wnętrza. W ramach rewitalizacji wprowadzone mają być nowe rozwiązania logistyczne wewnątrz obiektu, a na dolnych kondygnacjach powstaną punkty gastronomiczne oraz handlowe. Zobacz także: Okrąglak w remoncie. Otwarcie na wiosnę Osiem nadziemnych kondygnacji Okrąglaka i odnawiany jednocześnie budynek biurowy przy ulicy Mielżyńskiego dadzą razem około sześciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych. W biurach zastosowane zostaną wysokiej jakości materiały, takie jak
trawertyn, granit oraz szkło hartowane. Okrągła klatka schodowa z trzema biegami schodów zostanie zachowana i wykończona szkłem z podświetleniem. Będzie ona dostępna dla zwiedzających. - Wykończona szkłem z podświetleniem opartym o diody LED ma stać się miejscem szczególnym. Zaprojektowano m.in. możliwość delikatnej animacji podświetlenia, co ma wywołać efekt migotania wnętrza i dać wrażenie światła przenikającego przez gałęzie drzew – zapowiada inwestor. Zobacz także: ICHOT powstanie z opóźnieniem [ZDJĘCIA] Elewacja zewnętrzna będzie miała przywrócony kolor jasnoszarego betonu. Dach budynku z powrotem będzie zwieńczać balustrada. Na najwyższej kondygnacji powstanie natomiast taras widokowy. W planach jest również sala konferencyjna. Po otwarciu Nowego Okrąglaka będą się w nim mieścić głównie biura. Ale pamiętajmy, że nie zawsze tak było. W budynku powstałym na przełomie lat 40. i 50. minionego wieku kwitł handel, m.in. tekstyliami i artykułami gospodarstwa domowego. Na parterze natomiast działały m.in.
punkty usługowe. Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz