Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olechowski wzywa o "dobrą jakość" kampanii

0
Podziel się:

- Bez debat to nie będzie kampania polityczna, tylko marketingowa - mówi kandydat.

Olechowski wzywa o "dobrą jakość" kampanii
(A. Marzec/olechowski.pl)
bEsnhMXp

Ubiegający się o prezydenturęAndrzej Olechowski ponowił swój apel do mediów i innych kandydatów na prezydenta, o zorganizowanie przedwyborczych debat.

- _ Bez debat to nie będzie kampania polityczna; to będzie kampania marketingowa, to tak naprawdę nie będzie miało nic wspólnego z polityką. Równie dobrze mogłaby to być kampania proszku do prania _ - ocenił.

bEsnhMXr

- _ Dopiero debaty pozwalają położyć na stole dylematy, wybory, które mamy do dokonania, przedstawić argumenty i w ten sposób dojść do rozsądnej decyzji. Bez debat kampania jest ewidentnie złej jakości _- dodał Olechowski, namawiając, aby media zmusiły do debat także tych polityków, którzy unikają ich, bojąc się ryzyka wpadki.

Śląską Nagrodę Jakości, którą odebrał dziś Olechowski, przyznaje kapituła, działająca przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Oprócz firm, poprawiających jakość swoich produktów i usług, otrzymują ją - honorowo - także osoby przyczyniające się do promocji jakości w różnych dziedzinach życia, również w życiu publicznym.

Nawiązując do nagrody, Olechowski przedstawił swoją wizję prezydentury dobrej jakości. Jak mówił, prezydent dobrej jakości jest godnym reprezentantem Rzeczypospolitej za granicą i w Polsce; nie dzieli Polaków na złych i dobrych; zapewnia dobre funkcjonowanie państwa; potrafi naprawić, jak coś się zepsuje.

- _ A jeszcze chciałbym, żeby prezydent był jakości ekstra, eksportowej, super - wtedy dba również o sprawy, które nas nurtują, pomaga nam osiągnąć nasze cele i nasze ambicje - _powiedział kandydat, według którego w Polsce czas na odbudowę jakości po latach bylejakości.

bEsnhMXx

- _ To ma być troska o dobro wspólne; efektem tego powinien być twór, produkt, idea, myśl, decyzja, która najwięcej dobra przysporzy Polakom. Chodzi o to, żeby proces, który do tego prowadzi, był procesem dobrej jakości, żeby nas angażował - tak jak wciąga nas produkt czy usługa dobrej jakości. Jak coś jest dziadowskie, to specjalnie nie lubimy w tym uczestniczyć _ - wskazał Olechowski.

_ - W Polsce polityka nie jest dobrej jakości; w Polsce politycy są nisko w rankingach prestiżu zawodowego, a sprawy polityczne raczej ludzi odstręczają, niż przyciągają _ - ocenił kandydat.

Szef Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tadeusz Donocik, powiedział, że decyzja o przyznaniu Olechowskiemu Honorowej Śląskiej Nagrody Jakości zapadła jesienią ubiegłego roku, gdy nie było jeszcze wiadomo, że były minister będzie kandydował na urząd prezydenta. Dlatego - jak mówił - nagrody nie należy traktować jako bieżącego wsparcia politycznego.

- _ Co roku wyróżniamy także tych, którzy przyczyniają się do promowania jakości jako metody funkcjonowania firm. To nagrody w kategoriach: nauka, praktyka, promocja i jedna nagroda ogólna, honorowa. W tym roku chcemy mówić o jakości życia publicznego i jakości polityki zagranicznej, bo to ważna sfera funkcjonowania państwa i społeczności regionalnej. Stąd wybór Andrzeja Olechowskiego - _tłumaczył Donocik. **

bEsnhMXy
bEsnhMXS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)