Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olimpiada w Soczi. Szwedzka minister sportu nie pojedzie na otwarcie igrzysk

0
Podziel się:

W wywiadzie dla szwedzkiej telewizji publicznej Liljeroth oznajmiła, że prawa człowieka są bardzo ważne i jej decyzja o nieobecności 7 lutego w Soczi powinna być odebrana jako gest polityczny.

Olimpiada w Soczi. Szwedzka minister sportu nie pojedzie na otwarcie igrzysk
(mrlins/CC/Flickr)

Szwedzka minister kultury i sportu Lena Adelsohn Liljeroth zapowiedziała, że z przyczyn politycznych nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia zimowej olimpiady w Soczi.

W wywiadzie dla szwedzkiej telewizji publicznej SVT Liljeroth oznajmiła, że prawa człowieka są bardzo ważne i jej decyzja o nieobecności 7 lutego w Soczi powinna być odebrana jako _ gest polityczny _.

Minister kultury i sportu, członek rządzących konserwatystów, nazwała ceremonię otwarcia olimpiady _ chwytem propagandowym _ prezydenta Władimira Putina. Przypomniała, że bez odpowiedzi pozostało wiele pytań o koszty igrzysk i ich wpływ na środowisko.

Szwecja ubiega się o organizację zimowej olimpiady w 2022 roku.

Do Soczi nie wybiera się ani prezydent USA Barack Obama, ani prezydent Francji Francois Hollande. Taką decyzję podjął też prezydent Niemiec Joachim Gauck, co zostało powszechnie uznane za bojkot igrzysk ze względu na naruszenia praw człowieka i prześladowanie opozycji w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)