Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olimpijski skandal. Handlują na lewo biletami

0
Podziel się:

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zwołał nadzwyczajne spotkanie zarządu i wszczął dochodzenie w sprawie skandalu.

Olimpijski skandal. Handlują na lewo biletami
(Nicholas Lativy/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zwołał nadzwyczajne spotkanie zarządu i wszczął dochodzenie w sprawie skandalu, jaki ujawniła brytyjska gazeta niedzielna _ The Sunday Telegraph _.

Tysiące biletów z puli przyznanej krajowym komitetom olimpijskim - w tym na ceremonię otwarcia Igrzysk i najbardziej pożądane konkurencje, jak finał biegu na 100 metrów - trafiło do nielegalnej sprzedaży poza granice tych państw.

Reporterzy _ Sunday Telegrapha _ z ukrytą kamerą podeszli 27 osobistości ruchu olimpijskiego i oficjalnych agentów kontrolujących dystrybucję biletów w 54 krajach. _ Czy wystarczy podwójna cena oficjalna? _ pytała reporterka, udając wysłanniczkę bliskowschodniego klienta - _ Ooo, nie, sami sprawdźcie rynek... _ - zareagowała zdziwiona litewska dystrybutorka.

Gazeta ujawniła, że oficjalna chińska agencja użyła podstawionej brytyjskiej firmy do zakupu dziesiątków najlepszych miejsc, które powinny były trafić do rąk brytyjskich kibiców, a potem była gotówa odsprzedać je po 8 tysięcy funtów za sztukę. Tysiące miejsc oferowali agenci z Izraela i Serbii. Greg Harney, były koordynator starań Nowego Jorku o przyznanie organizacji tegorocznej Olimpiady, sugerował reporterom _ Sunday Telegrapha _, aby założyli fikcyjną firmę w którymś z 40 państw, gdzie kontroluje dystrybucję biletów i tą droga eksportowali je nielegalnie za granicę.

Ukryta kamera zarejestrowała też wypowiedź prezesa greckiego Komitetu Olimpijskiego, Spyrosa Capralosa: _ My po prostu przymkniemy oczy i jeśli tylko to do nas nie dojdzie - możecie robić co chcecie... Nie mówcie tylko, że sprzedajecie poza terytorium Grecji. Powiemy - sprzedaliśmy temu, a temu w Grecji, a on przekazał je znajomym za granicą - i nikt się nie przyczepi. _

Czytaj więcej olimpiadzie w Londynie
Rakiety na dachach domów w Londynie W trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich na dachach niektórych tamtejszych budynków mieszkalnych czuwać będą żołnierze wraz z kierowanymi rakietowymi pociskami przeciwlotniczymi.
Kontrowersyjne ćwiczenia przed Olimpiadą W Londynie rozpoczęły się tygodniowe wspólne ćwiczenia policji i wojska przed tegoroczną olimpiadą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)