Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ONZ dyskutuje o milenijnych wyzwaniach

0
Podziel się

Najważniejsze to eliminacja głodu i ograniczenie umieralności dzieci.

ONZ dyskutuje o milenijnych wyzwaniach
(Filipe Moreira / Flickr (CC))
bEimXsRh

Dziś w Nowym Jorku rozpocznie się szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie realizacji Milenijnych Celów Rozwoju.

Dekadę temu ONZ deklarował, że w ciągu 15 lat uda się między innymi wyeliminować skrajne ubóstwo i głód, zapewnić powszechne nauczanie na poziomie podstawowym czy ograniczyć umieralność dzieci.

Dyrektorka Amnesty International Polska Draginja Nadażdin obawia się, że w ciągu 5 lat te cele nie zostaną osiągnięte.

bEimXsRj

POSŁUCHAJ SZEFOWEJ AMNESTY INTERNATIONAL POLSKA:


Draginja Nadażdin zauważa, że wszystkie społeczeństwa, które dotykają problemy wymienione w Milenijnych Celach Rozwoju, są narażone na łamanie praw człowieka.
Amnesty International martwi się też tym, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie przedstawiło stanowisko Polski na rozpoczynający się dzis szczyt.

Zdaniem Draginji Nadażdin złym symptomem jest ostatnie stanowisko polskiego rządu w sprawie uznania dostępu do wody za prawo człowieka.

bEimXsRp

POSŁUCHAJ SZEFOWEJ AMNESTY INTERNATIONAL POLSKA:


Trzydniowy szczyt rozpoczyna się dzisiaj. Udział w nim weźmie minister Radosław Sikorski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t41743.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/co;piate;polskie;dziecko;zyje;w;biedzie,47,0,578863.html) Co piąte polskie dziecko żyje w biedzie W porównaniu z innymi krajami OECD gorzej jest tylko w Turcji i Meksyku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t17857.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/polska;wsrod;biednych;w;ue;w;czolowce,44,0,449580.html) Polska wśród biednych w UE. W czołówce PKB na głowę mieszkańca w województwie lubelskim jest dziewięć razy niższy niż w centralnym Londynie.
bEimXsRK
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)