Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opozycja na Ukrainie. Początek akcji "Powstań Ukraino!"

0
Podziel się:

Politolodzy sceptycznie podchodzą do możliwości masowych akcji protestacyjnych, mimo że - według ostatnich sondaży - jest gotowy wziąć w nich udział prawie co trzeci badany.

Opozycja na Ukrainie. Początek akcji "Powstań Ukraino!"
(thisisbossi/CC/Flickr)
bEUXqzwB

Wielotysięcznym wiecem w Winnicy ukraińska opozycja rozpoczęła akcję _ Powstań Ukraino! _ Oponenci władz zamierzają przeprowadzić podobne demonstracje w największych miastach kraju.

W wiecu przeciwko polityce władz wzięło udział 5 tysięcy osób. Opozycjoniści twierdzą, że demonstrantów przyszłoby więcej, gdyby nie rozrzucane ulotki, w których napisano, że protest przełożono na wtorek.

Manifestację zorganizowali nacjonaliści ze Swobody, działacze Uderzenia Witalija Kliczki (ukr.: UDAR, Ukraiński Demokratyczny Sojusz na Rzecz Reform) oraz Zjednoczonej Opozycji. Lider tej ostatniej, Arsenij Jaceniuk podkreślił, że to dopiero początek protestów. -_ Przyjechaliśmy do ludzi, aby uwierzyli, że może dojść do zmian _- mówił Jaceniuk.

bEUXqzwD

Politolodzy sceptycznie podchodzą do możliwości masowych akcji protestacyjnych, mimo że - według ostatnich sondaży - jest gotowy wziąć w nich udział prawie co trzeci badany. Jednak przede wszystkim Ukraińcy są gotowi walczyć o swoje własne prawa, a nie wychodzić na manifestacje ze względu na apele polityków.

W czasie ostatniego protestu w stolicy, 25 lutego, część uczestników stanowili tak zwani majdarbeiterzy, którzy otrzymują pieniądze za udział w manifestacjach.

Czytaj więcej o opozycji na Ukrainie w Money.pl
Posłowie głosują za kolegów. Szykują się... Ukraińska opozycja przygotowuje się do przedterminowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich.
Posłanki przyłączyły się do akcji Tymoszenko Trzy opozycyjne deputowane do ukraińskiego parlamentu odmawiają opuszczenia szpitala w Charkowie, gdzie była premier obecnie się znajduje.
Będą masowe rezygnacje z mandatów posła? Ukraińska opozycja rozważa odmowę przyjęcia mandatów w parlamencie wyłonionym w wyniku wyborów, które odbyły się 28 października.
bEUXqzxe
KOMENTARZE
(0)