Notowania

Przejdź na
rosja
07.10.2012 11:15

Opozycja w Rosji planowała obalenie Putina?

Rosyjscy śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie doniesień, jakoby inspirator masowych protestów opozycji planował obalenie urzędującego prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Rosyjscy śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie doniesień, jakoby inspirator masowych protestów opozycji planował obalenie Władimira Putina. Oskarżenia takie pojawiły się w skierowanym w opozycjonistów filmie dokumentalnym _ Anatomia protestu 2 _. Prokuratura sprawdzi, na ile te wiadomości są prawdziwe.

Film, pokazany w piątkowy wieczór przez stację NTV, pokazuje Siergieja Udalcowa, lidera radykalnego Frontu Lewicy, czołowej postaci w fali antyputinowskich protestów w Rosji.

Z dokumentu wynika, że Udalcow planował przewrót, a wspomagać go miał gruziński polityk Giwi Targamadze oraz były prezes Banku Moskwy Andriej Borodin, przebywający w Wielkiej Brytanii. Padło także oskarżenie, że lider Frontu Lewicy planuje wynajęcie do przeprowadzenia ataków czeczeńskich bojowników.

Udalcow określił film słowami _ bredniami wariata _ i zwrócił uwagę, że jakiekolwiek nielegalne formy finansowania jego ugrupowania oraz przejawy bezprawnej działalności byłyby z pewnością wykryte w wyniku jego stałej inwigilacji i licznych przeszukań jego mieszkania.

Zdaniem lidera Frontu Lewicy, dokument powstał po to, by przygotować społeczeństwo na kolejne represje opozycjonistów. W związku informacjami zawartymi w filmie, wszczęto dochodzenie na wniosek deputowanego proputinowskiej Jednej Rosji Siergieja Żelezniaka.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin wspiera opozycję. Zaatakuje ten kraj? Rosyjski prezydent podobno wspiera gruzińskich opozycjonistów: byłą przewodnicząca parlamentu - Nino Burdżanadze i miliardera związanego z Rosją - Bidzinę Iwaniszwilego.
Zginęła z okazji urodzin Putina? Tego dnia... Niezależna rosyjska dziennikarka, znana z krytycznego stosunku do administracji Putina zginęła w 2006 roku, w dzień urodzin prezydenta.
"W Rosji wynik jest znany, a zasad brak" Kasparow mówił we Wrocławiu, że prezydent Rosji Władimir Putin, tak jak każdy dyktator, stara się ograniczać opozycję.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz