Notowania

opozycja
24.07.2012 22:04

Opozycjoniści zatrzymani podczas pogrzebu Oswaldo Payi

Podczas pogrzebu kubańskiego dysydenta Oswaldo Payi zatrzymani zostali dzisiaj w Hawanie inni opozycjoniści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Podczas pogrzebu kubańskiego dysydenta Oswaldo Payi (na zdjęciu) zatrzymani zostali dzisiaj w Hawanie inni opozycjoniści, w tym znany ze swych protestów głodowych Guillermo Farinas - poinformowali korespondenci AFP.

Farinasa zatrzymali ubrani po cywilnemu policjanci podczas uroczystości pogrzebowych, na których stawiło się około 200 kubańskich opozycjonistów. Kilkudziesięciu spośród nich zostało również zatrzymanych - pisze AFP, dodając, że tłum zaczął skandować antyreżimowe slogany.

Paya zginął w niedzielę w wypadku samochodowym, którego okoliczności są niewyjaśnione i _ kontrowersyjne _ - jak pisze francuska agencja. Do wypadku doszło w pobliżu miasta Bayamo, położonego 800 km na wschód od Hawany.

Wiadomo tylko, że zginął w nim także inny kubański dysydent, Harold Cepero, a dwaj kolejni pasażerowie samochodu, którym jechała cała czwórka - Hiszpan i Szwed - zostali lekko ranni. Dzisiaj rodzina Payi ponownie zażądała wyjaśnienia okoliczności wypadku, który - jej zdaniem - został sprowokowany przez inny pojazd.

Czytaj więcej w Money.pl
Za namiot obok Kremla zatrzymała ją policja Około stuosobowa grupa ruszyła w kierunku posterunku, aby domagać się jej uwolnienia.
Tam polują na liderów. Prezydent potwierdza Liderów białoruskiej opozycji zatrzymano wczoraj w nocy w pociągu jadącym do Moskwy.
Syria grozi, że użyje broni chemicznej - _ Ujawniamy, że Asad przeniósł część tego arsenału i sprzętu w kierunku lotnisk na granicy _ - oświadczyła reprezentująca siły rebelianckie Wolna Armia Syryjska.
Tagi: opozycja, hawana, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz