Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orban dał Tuskowi narzędzia, ale to tajemnica

0
Podziel się:

Przez najbliższe pół roku Polska będzie kierowała pracami Unii Europejskiej. Prezydencję przejęliśmy od Węgier.

Orban dał Tuskowi narzędzia, ale to tajemnica
(PAP/Jacek Turczyk)

Przez najbliższe pół roku Polska będzie kierowała pracami Unii Europejskiej. Prezydencję przejęliśmy od Węgier. Przekazanie unijnej pałeczki odbyło się w Kancelarii Premiera.

Do Warszawy zjechała polityczna elita z Europy - Viktor Orban, Herman Van Rompuy, Jose Barroso, Jerzy Buzek. Z okazji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej odbyło się uroczyste posiedzenie Sejmu i Senatu. Szczegóły - Małgorzata Naukowicz.

Warszawa jest teraz sercem Europy - zwrócił uwagę prezydent Bronisław Komorowski, podczas wystąpienia przed posłami i senatorami. - _ Zerwaliśmy żelazną kurtynę, by wyrwać się z kręgu pojałtańskich uzależnień i znaleźć się w ramach jednoczącego Europę projektu dającego szansę na lepsze dziś i lepsze jutro _ - powiedział prezydent.

- _ Liczę na pana, panie premierze. Drogi Donaldzie, liczę także na Polaków, którzy przeprowadzą nas dalej w tej konstrukcji Europy. Życzę wam bardzo udanej prezydencji _- mówił przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy.

Oddający nam unijne stery Victro Orban, węgierski premier, deklarował pomoc w realizacji polskich zamierzeń. Premier Donald Tusk zapewniał, że nie ma tremy, stając na czele Europy.

- _ Będę mógł używać narzędzi, które otrzymałem od premiera Orbana, ale tylko dzięki temu, że nikt nie wie, jakie to są narzędzia _- żartował premier.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t96378.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/prezydencja;i;wybory;nie;widzi;problemu,123,0,828283.html) Prezydencja i wybory? Nie widzi problemu Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso, pochwalił priorytety rządu w Warszawie oraz pogratulował loga prezydencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t95076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dostaniemy;od;unii;wiecej;nie;powiem;ile,207,0,864719.html) "Dostaniemy od Unii więcej. Nie powiem ile" Unijny komisarz ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski powiedział, że w proponowanym przez Komisję Europejską projekcie 7-letniego budżetu Unii, dla Polski przewidziano więcej niż 80 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t147407.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemcy;licza;na;silna;polska;prezydencje,65,0,860993.html) Niemcy liczą na silną polską prezydencję Zdaniem tamtejszych ekspertów, przewodnictwo będzie dla Polski egzaminem po siedmiu latach członkostwa we wspólnocie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)