Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostatni sondaż przed ciszą. Platforma prowadzi o włos

0
Podziel się:

Partia Donalda Tuska może liczyć na poparcie 32 procent Polaków. Prawo i Sprawiedliwość chce poprzeć 28 procent badanych.

Ostatni sondaż przed ciszą. Platforma prowadzi o włos
(VladimirCetinski/iStockphotot)
bFeKYxQl

Według ostatniego przed ciszą wyborczą sondażu, jaki dla Faktów TVN przeprowadziła pracownia MillwardBrownSMG/KRC, do Sejmu dostałoby się pięć partii. Z trzecim wynikiem do parlamentu dostałby się Ruch Poparcia Palikota, z wynikiem 9 procent.

źródło: MillwardBrownSMG/KRC dla Faktów TVN

bFeKYxQn

Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej mogą liczyć na poparcie rzędu 7 procent. Poza Sejmem znalazłyby się PJN, PPP i Nowa Prawica.

Internauci stawiają na PO i Palikota?

Platforma Obywatelska może szykować się na kolejne cztery lata rządzenia, ale będzie musiała poszukać nowego koalicjanta - tak wynika z ankiety Money.pl. Na partię Donalda Tuska zamierza głosować aż 48 proc. internautów Money.pl. Sensacyjnym wiceliderem okazał się Ruch Poparcia Palikota.

Z 22-procentowym poparciem, partia stworzona przez renegata z Platformy, pokonała największą partię opozycyjną, czyli Prawo i Sprawiedliwość. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zamierza oddać swój głos 17 proc. ankietowanych.

bFeKYxQt

Oprócz trójki liderów, w Sejmie znalazłby się tylko Sojusz Lewicy Demokratycznej. Grzegorz Napieralski przekonał do siebie 6 proc. internautów. Poza Sejmem wylądowałyby dwie partie, których przedstawiciele w ostatniej kadencji zasiadali na Wiejskiej. PSL i PJN mogą liczyć na 3 proc. głosów.

Ostatnia prosta kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137003.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;konczy;kampanie;czuje;ze;polska;sie;budzi,14,0,931854.html) Kaczyński kończy kampanię: Polska się budzi Prezes PiS apeluje do swoich zwolenników, by namawiali znajomych do głosowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;przyprowadzil;pod;sejm;konia;to;nie;byla;latwa;kampania,60,0,931644.html) "Ten koń to gwiazda kina i głosuje na PJN" Prezes PJN Paweł Kowal przekonywał, że PJN to czarny koń tych wyborów i apelował o głosowanie na tę partię.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t160648.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier;tusk;przeprosil;bezrobotnego,244,0,931316.html) Tusk przeprasza, że nie przyszedł na obiad Premier był umówiony na obiad w spółdzielni bezrobotnych _ Rybka _. Spotka się z jej członkami jeszcze w październiku.
bFeKYxQO
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)