Notowania

wojna w afganistanie
03.10.2010 14:30

Ostrzelano polskich żołnierzy w Afganistanie. Są ranni

Pociski moździerzowe spadły na bazę w Ghazni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MON/isaf.wp.mil.pl)

*Trzech polskich żołnierzy zostało niegroźnie rannych w niedzielę rano w wyniku ostrzału moździerzowego w prowincji Ghazni. Życiu i zdrowiu poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - podały służby prasowe PKW Afganistan. *

Jak poinformował por. Sebastian Kostecki z sekcji informacyjno-prasowej Polskich Sił Zadaniowych _ - White Eagle _, _ podczas wykonywania wspólnych zadań bojowych z Afgańskimi Siłami Bezpieczeństwa i amerykańskimi żołnierzami, rebelianci wykonali kompleksowy atak _.

_ W wyniku ostrzału trzech polskich żołnierzy zostało lekko rannych _ - czytamy w komunikacie.

Do tej pory w Afganistanie zginęło 21 polskich żołnierzy. Obecnie służy ich tam 2,6 tys.
Na miejsce zdarzenia wysłano natychmiast śmigłowiec, który przetransportował rannych do szpitala polowego w Ghazni. Wojsko podaje, że rodziny żołnierzy zostały poinformowane o zdarzeniu.

W sierpniu br. szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że polskie wojsko opuści Afganistan między końcem 2012 a końcem 2014 r., a dokładna data zależy od sytuacji w tym kraju. Z kolei prezydent Bronisław Komorowski, jeszcze jako p.o. prezydent, zwrócił się do rządu o przygotowanie strategii wyjścia polskich wojsk z Afganistanu.

W tej sprawie w czerwcu odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Komorowski wyraził wtedy opinię, że w 2011 r. powinno się ograniczyć zaangażowanie polskich żołnierzy w Afganistanie, a w 2012 r. wycofać ich.

Czytaj w Money.pl

Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz