Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oszuści podszyli się pod włoską spółdzielnię rolniczą

0
Podziel się:

Naciągacze wyłudzili pieniądze od cudzoziemskich robotników przez fałszywą stronę internetową Apofruit.

Oszuści podszyli się pod włoską spółdzielnię rolniczą
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Oszustwo przy próbie werbunku do pracy Polaków, Czechów i Słowaków wykryto w mieście Cesena na północy Włoch. Fałszerze sklonowali stronę internetową spółdzielni owocowo-warzywnej i umieścili na niej ogłoszenie o rzekomych miejscach pracy.

Jak poinformowała agencja Ansa, na sfałszowanej stronie internetowej jednej z największych we Włoszech spółdzielni tej branży Apofruit oszuści zamieścili ogłoszenie w języku polskim, czeskim i słowackim o 200 miejscach pracy.

Aby otrzymać rzekomą pracę, należało wnieść opłatę w wysokości 120 euro pośrednikowi, który miał zapewnić także podróż autokarem w dniu 4 listopada. Podano numer konta, na jakie trzeba wysyłać pieniądze.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła w Pradze firma, której nazwą posłużono się przy oszukańczym werbunku do pracy.

Według włoskiej agencji prasowej alarm wszczęto w spółdzielni, gdy na jej adres internetowy przyszły liczne e-maile z pytaniami od obywateli czeskich, dotyczącymi szczegółów oferowanej pracy. Wtedy wyszło na jaw, że oszuści posłużyli się nazwą wielkiej spółdzielni produkcyjnej, by wyłudzić pieniądze od cudzoziemskich robotników. Dlatego w pierwszej kolejności firma zawiadomiła czeską policję.

Ansa nie podaje, czy ofiarami oszustwa padli także Polacy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t112127.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wloskie;komisariaty;pelne;absurdow;to;kiepska;komedia,222,0,702430.html) Włoskie komisariaty pełne absurdów. "To kiepska komedia" Policjanci z Cerignola otrzymali nakaz eksmisji. Nie płacili czynszu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t112127.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;juz;nie;sprawdzaja;imigrantow,193,0,698049.html) Włochy już nie sprawdzają imigrantów Straż miejska miała sprawdzać warunki w domach imigrantów. Miał być też przeprowadzony ich spis.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t46456.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pko;bp;ostrzega;przed;oszustami,159,0,577951.html) PKO BP ostrzega przed oszustami Rzecznik firmy: Hakerzy próbują wyłudzić dane klientów podszywając się pod nas.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)