Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pakistan: Co najmniej 20 zabitych w zamachu w meczecie

0
Podziel się:

Zginął także prorządowy duchowny Maulana Mohammad.

Pakistan: Co najmniej 20 zabitych w zamachu w meczecie
(isafmedia/CC/Flickr)

**Co najmniej 20 osób zginęło, a 40 odniosło rany w zamachu samobójczym w meczecie w Południowym Waziristanie na północnym zachodzie Pakistanu. Wśród ofiar jest jeden z prorządowych duchownych Maulana Noor Mohammad - podały pakistańskie źródła wywiadowcze.

_ - Bilans wynosi: 20 ofiar śmiertelnych i 40 rannych _ - poinformował funkcjonariusz pakistańskiego wywiadu. **Wcześniej informowano o 15 ofiarach śmiertelnych.

Do zamachu doszło, gdy Maulana Noor Mohammad przyjmował wiernych po modlitwie w meczecie w mieście Wana, głównym ośrodku w Południowym Waziristanie. Śmierć duchownego potwierdził jego krewny, Syed Noor.

Maulana Noor Mohammad to były deputowany partii fundamentalistów muzułmańskich Jamaat-e-Ulema-e-Islam (JUI), który w ostatnich latach był zaangażowany w negocjacje między islamskimi rebeliantami a pakistańskim rządem.

Agencja AFP pisze, że krytykował on obecność w Waziristanie wielu uzbeckich bojowników islamskich, mających powiązania z talibami z Al-Kaidy.

Talibscy rebelianci, którzy przeprowadzali w przeszłości podobne zamachy, zmniejszyli swoją aktywność w czasie powodzi, które nawiedziły Pakistan.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t47504.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;dowod;ze;cia;przesluchiwala;poza;granicami;usa,114,0,657010.html) Jest dowód, że CIA przesłuchiwała poza granicami USA Odnalazło się nagranie jednego z przesłuchań w Maroku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t103418.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cameron;i;zardari;za;nasileniem;walki;z;terroryzmem,113,0,652401.html) Cameron i Zardari za nasileniem walki z terroryzmem Brytyjski premier i prezydent Pakistanu spotkali się w Anglii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t103130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;pakistanu;przegrywamy;wojne;z;talibami,199,0,651207.html) Prezydent Pakistanu: Przegrywamy wojnę z talibami Asif Ali Zardari mówi, że jego kraj nie wspiera terroryzmu.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)