Notowania

pakistan
10.06.2009 08:10

Pakistan: Liczba ofiar w hotelu wzrosła do 15

Siedemdziesiąt pięć osób odniosło rany. Liczba ofiar ciągle się zwiększa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Do piętnastu wzrosła liczba ofiar wieczornego zamachu na hotel _ Pearl Contninental _ w mieście Peszawar. Siedemdziesiąt pięć osób odniosło rany. Liczba ofiar śmiertelnych może się zwiększyć, ponieważ wielu poszkodowanych znajduje się w stanie krytycznym.

Wśród zabitych i rannych są działacze Organizacji Narodów Zjednoczonych pracujący w Pakistanie. Według wstępnych informacji ofiary śmiertelne to między innymi obywatelka Filipin, a także obywatele Serbii i Rosji.

Ambasada polska w Islamabadzie nie ma informacji, by w zaatakowanym hotelu przebywali nasi obywatele. Nikt z Polaków pracujących w Pakistanie nie przebywał w tym czasie w Peszawarze.

W ataku użyto samochodu wypełnionego materiałem wybuchowym. Po ostrzelaniu punktu kontrolnego przy wjeździe do hotelu, zamachowcy wjechali na parking i zdetonowali ładunek. W wyniku eksplozji zawaliła się część budynku hotelowego.

Hotel _ Pearl Continental _ znany był wśród cudzoziemców pracujących w zachodnim Pakistanie jako w miarę bezpieczne miejsce zamieszkania. Wykorzystywany był także przez pakistańskie elity polityczne i społeczne, jako miejsce spotkań. Obiekt znajduje się w odległości kilometra od peszawarskiego lotniska w rejonie uważanym za szczególnie chroniony.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pakistan: Zamach pod Peszewarem ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan%3Bzamach%3Bpod%3Bpeszawarem,59,0,308539.html )
Tagi: pakistan, terroryzm, zamach, bomba, hotel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz