Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Nie żyje dowódca powiązany z Al Kaidą

0
Podziel się

Niezidentyfikowani sprawcy zastrzelili Nasiruddina Hakkaniego, walczącego z wojskami USA w Afganistanie ruchu zbrojnego.

Pakistan: Nie żyje dowódca powiązany z Al Kaidą
(AP/Fotolink/East News)
bEpWLPsl

Niezidentyfikowani sprawcy zastrzelili Nasiruddina Hakkaniego, jednego z dowódców powiązanego z Al-Kaidą i walczącego z wojskami USA w Afganistanie ruchu zbrojnego - podały źródła i świadkowie w Islamabadzie.

Do zabójstwa doszło w niedzielę kilka kilometrów od amerykańskiej ambasady. Śmierć Hakkaniego uważana jest za poważny cios dla jego organizacji zbrojnej, jednocześnie może wywołać nowe napięcia między USA a Pakistanem przy okazji poszukiwania sprawców - pisze AP.

Dotychczas nikt nie przyznał się do zabicia mężczyzny. Niektórzy Pakistańczycy podejrzewają, że stali za tym Amerykanie.

bEpWLPsn

Władze USA zarzucały pakistańskim służbom wywiadowczym wspieranie powiązanej z Al-Kaidą siatki Hakkaniego w celu zwalczania w Afganistanie wpływów głównego rywala Pakistanu w regionie - Indii. Islamabad odrzuca te oskarżenia.

Nasiruddin Hakkani odpowiadał za finanse organizacji powołanej przez jego ojca, weterana wojny radziecko-afgańskiej z lat 1979-1989 Dżalaluddina Hakkaniego. Grupą obecnie kieruje jego brat, Siradżuddin. Główna siedziba siatki mieści się w mieście Miranszach w Północnym Waziristanie, prowincji pakistańsko-afgańskiego pogranicza.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpWLPsO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)