Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w pakistanie
09.06.2012 11:48

Pakistan odrzuca oskrażenia dotyczące kryjówek terrostystów

Szef Pentagonu powiedział w Kabulu, że trudno jest osiągnąć pokój w Afganistanie dopóki w Pakistanie terroryści mają swoje kryjówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(isafmedia/CC/Flickr)

*Władze w Islamabadzie stanowczo odrzuciły niedawne oskarżenia ministra obrony Stanów Zjednoczonych Leona Panetty, że Pakistan daje terrorystom schronienie na swoim terytorium. *

_ - Uważamy, że minister obrony nadmiernie upraszcza niektóre z bardzo złożonych kwestii, z którymi wszyscy musimy się uporać w ramach walki z ekstremizmem i terroryzmem _ - poinformowało pakistańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

_ - Jesteśmy zdania, że takie wypowiedzi są nie na miejscu i nie pomagają w zaprowadzaniu stabilizacji i pokoju w regionie _ - dodano w oświadczeniu.

Szef Pentagonu powiedział w Kabulu, że _ trudno jest osiągnąć pokój w Afganistanie dopóki w Pakistanie terroryści mają swoje kryjówki _. Dodał, że Waszyngton traci cierpliwość wobec Islamabadu, jeśli chodzi o jego zobowiązania w sprawie wyeliminowania siatki terrorystycznej Hakkaniego.

_ - Pakistan wielokrotnie mówił, że nie pozwoli, aby jego terytorium było wykorzystywane przeciwko jakiemukolwiek państwu, ani nie pozwoli na żadne kryjówkina swoim terytorium _ - oświadczyło pakistańskie MSZ. Islamabad podkreślił, że będzie _ podążał swym własnym trybem _ i realizował własną strategię, jeśli chodzi o operacje przeciwko bojownikom na pograniczu afgańsko-pakistańskim.

Amerykańscy politycy często określają Pakistan jako niewiarygodnego partnera w walce z rebeliantami; żądają ostrzejszych działań przeciwko bojownikom islamskich, szczególnie tym, których bazy znajdują się na pakistańskich terytoriach plemiennych, graniczących z Afganistanem.

Na pomoc w zwalczaniu bojowników islamskich USA przekazały Pakistanowi miliardy dolarów. Tymczasem władze w Islamabadzie domagają się zakończenia nalotów amerykańskich samolotów bezzałogowych na swoje terytoria przy granicy z Afganistanem twierdząc, że z powodu przypadkowych ofiar wzmacniają one antyamerykańskie nastroje w kraju.

Siatka Hakkaniego to rebelianckie ugrupowanie afgańskie z główną bazą na pakistańskich obszarach plemiennych, w Północnym Waziristanie. Dowództwo wojsk USA w Afganistanie twierdzi, że grupa ta stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla sił koalicji międzynarodowej i sił afgańskich.

Czytaj więcej wiadomości z Pakistanu w Money.pl
Mózg Al-Kaidy nie żyje. Zabili go Amerykanie Abu Jahja al-Libi to jedna z ofiar ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego w Pakistanie.
Trzy wdowy po bin Ladenie pójdą za kraty Pakistański sąd skazał na 45 dni pozbawienia wolności trzy wdowy po Osamie bin Ladenie.
USA ich karcą. Bo wspierają terrorystów? Premier Yusuf Raza Gilani podkreśla, że Pakistan nie podda się presji ze strony USA.
Tagi: terroryzm w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz