Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
11.05.2013 22:23

Pakistan: Partia byłego premiera wygrywa

Konserwatywna Pakistańska Liga Muzułmańska Nawaz wysunęła się na czoło po przeliczeniu ok. 6 proc głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Konserwatywna Pakistańska Liga Muzułmańska Nawaz (PML-N) byłego premiera Nawaza Sharifa wysunęła się na czoło po przeliczeniu ok. 6 proc głosów oddanych w sobotnich wyborach powszechnych w Pakistanie - podały miejscowe media.

Sharif oświadczył po zakończeniu głosowania, że jego partia jest oczywistym zwycięzcą pakistańskich wyborów powszechnych i liczy on na uzyskanie wystarczającej większości, aby uniknąć tworzenia koalicji.

_ - Wyniki dopiero spływają, ale dotychczasowe potwierdzają, że jesteśmy dotąd jedyną wielką partią _ - powiedział.

Według nieoficjalnej informacji, rozpowszechnionej przez _ Express Tribune _, jeden z głównych pakistańskich dzienników angielskojęzycznych, PML-N uzyskała ok. 1,2 mln głosów po przeliczeniu ok. 6 proc kartek wyborczych.

Na drugim miejscu miałaby być Pakistański Ruch na rzecz Sprawiedliwości (PTI), której przewodzi Imran Khan, również polityk prawicowy. Miałaby ona otrzymać dotąd ok. 0,5 mln głosów.

Jako trzecią dziennik wymienia Pakistańską Partię Ludową (PPP) centrolewicowego prezydenta Asifa Alego Zardariego; miałaby ona 0,4 mln głosów.

W wypadku potwierdzenia się tej kolejności sprawdziłyby się wyniki sondaży przedwyborczych, które wskazywały jako faworyta pakistańskich wyborów muzułmańskich konserwatystów, a na drugim miejscu PTI - obie znajdujące się obecnie w opozycji do rządu centrolewicy.

Według mediów pakistańskich Komisja Wyborcza oficjalne wyniki głosowania ogłosi dopiero we wtorek lub w środę.

Obecne wybory przejdą do historii Pakistanu jako pierwsze w tym kraju, po których rząd cywilny, który dotrwał do końca mandatu, przekaże władzę następnemu cywilnemu gabinetowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Rośnie bilans ofiar. 17 zabitych w zamachach Pakistańczycy głosują, mimo że w dniach poprzedzających wybory talibowie grozili zamachami.
Chcą dogadać się z Talibami. Zatrzymają ataki Po raz pierwszy w 65-letniej historii Pakistanu władza ma szansę zostać przekazana nie w wyniku zamachu stanu czy ataków, ale w następstwie demokratycznych wyborów.
Seria zamachów przed lokalami wyborczymi Co najmniej 11 osób zginęło w zamachu przed biurem jednej z partii politycznych w Karaczi, w Pakistanie, gdzie w sobotę trwają wybory parlamentarne. Do ataku doszło też przed lokalem wyborczym dla kobiet w Peszawarze; są ranni - podała policja.
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz