Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
02.03.2009 07:03

Pakistan: Porywacze grożą, że zabiją pracownika ONZ

Stanie się tak, jeśli władze w ciągu czterech dni nie uwolnią ponad tysiąca więźniów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Porywacze przetrzymujący w Pakistanie pracującego dla ONZ Amerykanina Johna Soleckiego (na zdjęciu) zagrozili w niedzielę, że zabiją go, jeśli władze w ciągu czterech dni nie uwolnią ponad tysiąca więźniów.

Groźbę przedstawili w liście wysłanym do pakistańskiej internetowej agencji informacyjnej International News Network.

Rzeczniczka ONZ Maki Shinohara powiedziała, że organizacja została powiadomiona o groźbie przez media i _ potraktowała ją poważnie _.

W liście porywacze zażądali uwolnienia 1109 aktywistów z nacjonalistycznych ugrupowań działających w Beludżystanie, którzy według nich zostali aresztowani przez władze.

_ - Matka Johna Soleckiego i jego krewni oraz międzynarodowe grupy obrońców praw człowieka powinni pomóc w uwolnieniu tysięcy naszych synów, którzy są torturowani w rządowych więzieniach _ - napisano w liście.

Solecki, szef biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) na prowincję Beludżystan, został uprowadzony 2 lutego w Kwecie przez uzbrojonych napastników, którzy zatrzymali jego samochód i zastrzelili jego kierowcę. Do porwania przyznał się nieznany dotąd Zjednoczony Front Wyzwolenia Beludżystanu (BLUF).

Grupy separatystów od dawna walczą o niepodległość Beludżystanu, bogatego w gaz regionu graniczącego z Afganistanem i Iranem. Nic nie wiadomo o ich powiązaniach z Al-Kaidą czy talibami.

Tagi: pakistan, porwanie, wojna, talibowie, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz