Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pakistan: Przesyłka z wąglikiem w rezydencji premiera

0
Podziel się:

Do rezydencji premiera Pakistanu wysłano paczkę, która zawierała bakterie wąglika.

Pakistan: Przesyłka z wąglikiem w rezydencji premiera
(Rex Features/EAST NEWS)
bEDCrUJN

Do rezydencji premiera Pakistanu Yusufa Razy Gilani wysłano w styczniu paczkę, która zawierała bakterie wąglika - poinformowała dziś policja. To najpewniej pierwszy przypadek ataku z użyciem tej broni biologicznej w tym kraju.

_ Paczkę zawierającą biały proszek dostarczono do domu premiera przed około 20 dniami _- powiedział prowadzący śledztwo w tej sprawie Hakim Khan.

Biuro premiera nie potwierdziło dotychczas tych informacji. Rezydencja i biura Gilaniego znajdują się w dzielnicy Islamabadu, która w związku z panującą tam zaostrzoną kontrolą znana jest jako _ czerwona strefa _.

bEDCrUJP

Paczkę wysłano z leżącej na południowym wschodzie kraju prowincji Sindh.

Wąglik to ostra, zwykle śmiertelna choroba zakaźna, groźna dla zwierząt i ludzi. Jest wywoływana przez laseczkę wąglika (Bacillus anthracis), która może być stosowana jako broń biologiczna.

Najbardziej znanym przypadkiem użycia laseczek wąglika jako broni biologicznej było rozsyłanie przez terrorystów przesyłek z tymi zarazkami do ważnych instytucji w USA we wrześniu i październiku 2001 roku.

Czytaj więcej o atakach w Pakistanie
Afgański atak w Pakistanie. 5 osób zginęło Ponad 200 afgańskich bojowników przekroczyło granicę z Pakistanem i zaatakowało przygraniczną wioskę, zabijając co najmniej pięć osób.
Pakistan: 11 talibów zginęło w ataku Pakistańskie samoloty zaatakowały pozycje talibów w północno-zachodnim regionie Orakzai, zabijając co najmniej 11 bojowników.
Naloty w Pakistanie: 23 osoby nie żyją Rządowe myśliwce zniszczyły również kilka dział przeciwlotniczych.
bEDCrUKq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)