Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Słabnie pozycja Al-Kaidy

0
Podziel się

Według amerykańskiego wywiadu organizacja poniosła w Pakistanie poważne straty.

Pakistan: Słabnie pozycja Al-Kaidy
(EPA/PAP)
bEgTVhvV

Ostrzał rakietowy z samolotów bezzałogowych oraz ofensywa rządowych wojsk Pakistanu przeciw talibom osłabiła pozycję Al-Kaidy, kierowanej przez Osamę Bin-Ladena, (na zdjęciu) w tym kraju - podał _ Washington Post _, powołując się na źródła w armii i wywiadzie USA.

Informują one, że Al-Kaida w Pakistanie _ poniosła poważne straty _, co jest rzadkim ostatnio optymistycznym sygnałem z Pakistanu. Sprzymierzeni z międzynarodowymi terrorystami talibowie zyskiwali tam teren, dopóki nie zostali powstrzymani przez wojska pakistańskie.

Amerykańscy dowódcy wojskowi mają nadzieję, że w wyniku ofensywy przeciw talibom w dolinie Swat komórki Al-Kaidy mogą _ zrobić ruch _, ujawniając swoje kanały łączności, utrzymywanej za pośrednictwem telefonów komórkowych i komputerów. Pomoże to w znalezieniu ich kryjówek.

bEgTVhvX

Od ostatniej jesieni ataki samolotów bezzałogowych Predator zniszczyły około połowy _ celów wysokiej wartości _, związanych z Al- Kaidą i innymi ekstremistami islamskimi, wzdłuż granicy między Afganistanem a Pakistanem.

W wyniku tych ataków zginęło jednak również wielu cywilów. Podsyca to antyamerykańskie nastroje w Pakistanie, utrudniając współpracę między wojskami tego kraju i armią Stanów Zjednoczonych. Przyznał to niedawno szef amerykańskiego Centralnego Dowództwa gen. David Petreaus.

bEgTVhwy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)