Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w pakistanie
09.03.2011 09:59

Pakistan: Zamach na cmentarzu, 34 zabitych

Był to atak samobójczy. Zamachowcowi udało się dostać na cmentarz wraz z procesją żałobników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W zamachu bombowym w pakistańskim Peszawarze zginęły co najmniej 34 osoby, a 45 zostało rannych. Liczba ofiar może wzrosnąć, bo 11 osób jest w stanie krytycznym. *Do zamachu doszło podczas uroczystości pogrzebowych na muzułmańskim cmentarzu we wsi Adezai. *

Według policji, był to atak samobójczy. Na cmentarzu odbywał się pogrzeb osoby spokrewnionej z jednym z przywódców milicji plemiennej, walczącej z talibami w północno-zachodnim Pakistanie. Eksplozja nastąpiła w chwili rozpoczęcia modlitw pogrzebowych. Według policji, zamachowcowi udało się dostać na cmentarz wraz z procesją żałobników.

Mówiąc o zamachowcach-samobójcach pakistański obrońca praw człowieka Ansar Burney w wypowiedzi dla Polskiego Radia zauważa: _ Oni nie wierzą w żaden kraj, ani w żadną religię. Terroryzm jest ich religią. Są bezmyślni, nie mają żadnego wykształcenia. Także ubóstwo jest jednym z powodów, dla których młodzi chłopcy zabijają się sami, by zabijać innych _.

Talibowie od dawna atakują osoby związane z władzami Pakistanu, a także tych przywódców plemiennych, którzy popierają te władze i organizują milicje plemienne walczące z ekstremistami. Mimo wsparcia ze strony władz milicje plemienne nie odnoszą wielkich sukcesów w walce z talibami, są bowiem gorzej wyposażone oraz słabiej wyszkolone niż talibańscy bojownicy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t94017.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;talibow;na;konsulat;usa;w;pakistanie,227,0,606179.html) Atak talibów na konsulat USA w Pakistanie Co najmniej sześć osób zostało zabitych podczas próby ataku na konsulat USA w Peszawarze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t94045.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;pakistanie;co;najmniej;38;zabitych,191,0,606143.html) Zamach w Pakistanie, co najmniej 38 zabitych Do ataku doszło podczas spotkania partii. Dokonał go prawdopodobnie zamachowiec-samobójca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t130611.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuch;samochodu-pulapki;9;osob;nie;zyje,166,0,764326.html) Wybuch samochodu-pułapki, 9 osób nie żyje Nikt nie przyznał się do zamachu ale w rejonie Peszawaru często dochodzi do ataków talibów.
Tagi: terroryzm w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz