Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palestyna
17.06.2007 13:08

Palestyna: Rząd zaprzysiężony, Hamas zdelegalizowny

Palestyński prezydent Mahmud Abbas zaprzysiągł tymczasowy gabinet, utworzony po rozwiązaniu kierowanego przez Hamas rządu jedności narodowej. Jednocześnie jego biuro poinformowało o zdelegalizowaniu Hamasu. Hamas oświadczył, że uznaje nowy rząd za nielegalny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Na czele tymczasowego gabinetu Abbas postawił ministra finansów Salama Fajeda, który utrzyma także dotychczasową funkcję. Oprócz niego w gabinecie zasiądzie 10 ministrów, którzy zostaną mianowani później - powiedział asystent prezydenta Tajjad Abdelrahim.

Rząd, w którym zasiadali członkowie radykalnego ugrupowania Hamas, został rozwiązany przez Abbasa, stojącego na czele rywalizującego z nim i uważanego za umiarkowany ruchu Fatah. W ostatnich dniach po kolejnej fali walk Hamas przejął kontrolę nad Strefą Gazy. Fatah i siły wierne Abbasowi kontrolują drugą część Autonomii - Zachodni Brzeg Jordanu, gdzie znajduje się Ramalla.

Prezydent Abbas w nocy z soboty na niedzielę wydał dekret, anulujący dotychczas obowiązujące prawo, mówiące o tym, że rząd Autonomii musi uzyskać aprobatę parlamentu.

Tagi: palestyna, hamas, abbas, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz