Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Palestyńczycy szukali pomocy medycznej w Izraelu. Cofnęli ich

0
Podziel się:

Izrael przyjmuje jedynie pisma oznaczone nazwą "Palestyńskie Władze Narodowe" (Autonomia Palestyńska).

Palestyńczycy szukali pomocy medycznej w Izraelu. Cofnęli ich
(AP/Fotolink/East News)

Izraelska armia poinformowała, że odprawiła Palestyńczyków ze Strefy Gazy szukających pomocy medycznej w Izraelu, ponieważ ich skierowania lekarskie były opatrzone nagłówkiem Państwo Palestyna, którego państwo żydowskie nie uznaje.

_ - W niedzielę Palestyńczycy wypełnili szereg wniosków na piśmie opatrzonym nagłówkiem "Państwo Palestyna". Od razu zwróciliśmy je, tłumacząc im, że powinni ponownie złożyć dokumenty na odpowiednim papierze _ - powiedział major Guy Inbar rzecznik kierowanego przez wojsko urzędu COGAT wydającego pozwolenia na wjazd do Izraela.

Jak sprecyzował, dziesięciu Palestyńczykom, których przypadki uznano za nagłe, zezwolono na wjazd do Izraela, a około 50 pozostałym - nie. Inbar zaznaczył, że Izrael przyjmuje jedynie pisma oznaczone nazwą _ Palestyńskie Władze Narodowe _ (Autonomia Palestyńska).

Omar al-Naser z palestyńskiego ministerstwa zdrowia w Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu powiedział, że resort od roku używa na dokumentach nazwy _ Państwo Palestyna _ i Izrael ani razu nie odmówił palestyńskim pacjentom wjazdu na swe terytorium.

Nie wiadomo, dlaczego tym razem izraelskie władze zastosowały wyjątek, lecz doszło do tego - jak zauważa agencja Reutera - w czasie, gdy w ramach rozmów pokojowych pod patronatem USA toczy się spór dyplomatyczny dotyczący żądania Izraela, aby w ewentualnym końcowym porozumieniu pokojowym Palestyńczycy uznali państwo żydowskie.

Pod koniec 2012 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyznało Palestyńczykom status nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ, czemu Izrael był przeciwny.

Czytaj więcej w Money.pl
Niepokoje w Strefie Gazy. Zginęli cywile Jest to pierwszy od ponad roku przypadek zabicia Izraelczyka przy granicy Strefy Gazy.
Nalot na Strefę Gazy. W ramach odwetu Izraelskie wojsko przeprowadziło nalot na Strefę Gazy w następstwie ostrzału rakietowego z jej terytorium, do którego doszło przed wznowieniem negocjacji pokojowych.
Gwiazda arabskiego Idola jednoczy Palestynę Palestyńczycy oszaleli na punkcie Mohammeda Asafa, chłopaka z obozu dla uchodźców w Strefie Gazy, który ma szansę wygrać arabską edycję Idola.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)