Notowania

palikot
25.05.2013 14:37

Palikot jest pewny: Europa Plus się jednoczy

Zdaniem Janusza Palikota środa pokaże proces konsolidacji nowej formacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Zdaniem Janusza Palikota środowe spotkanie z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego, Ryszarda Kalisza i Marka Siwca pokaże proces konsolidacji Europy Plus, co przeciwstawił rozpadowi - jak twierdził - Platformy Obywatelskiej.

Liderzy inicjatywy Europa Plus Marek Siwiec i Janusz Palikot spotkali się w sobotę w Łodzi ze studentami Społecznej Akademii Nauk.

Palikot powtórzył, że 29 maja w Warszawie odbędzie się spotkanie z udziałem jego oraz Kwaśniewskiego, Siwca i Kalisza. _ Z całą pewnością ono pokaże istotny proces konsolidacji Europy Plus _ - powiedział dziennikarzom.

Zapowiedział, że po spotkaniu przekazane zostaną informacje dotyczące kolejnych działań tej inicjatywy. _ Potrzebujemy wielogodzinnej rozmowy w naszym środowisku, tych filarów Europy Plus, żeby przedstawić na koniec propozycję następnych działań _ - dodał.

Marek Siwiec podkreślił, że będzie to okazja do przedstawienia Aleksandrowi Kwaśniewskiemu dotychczasowych działań Europy Plus a spotkanie ma dotyczyć także planów na jesień. Siwiec zapowiedział większe _ wyciągania łap _ Europy Plus, po to, co pozostaje z Platformy Obywatelskiej. _ Jesteśmy w tej chwili zorientowani na tą nową przestrzeń, która się tworzy i to będzie przedmiot rozmowy naszej z Aleksandrem Kwaśniewskim _ - ocenił Siwiec.

Palikot podkreślił, że konsolidację Europa plus można przeciwstawić pewnemu rozkładowi i rozpadowi PO, który następuje - jego zdaniem - nie tylko od góry, ale także od dołu. Według niego najlepiej to widać w Łodzi, gdzie - jak mówił - Platforma na własne życzenie straciła większość w Radzie Miejskiej. Tym samym lider Ruchu Palikota odniósł się do decyzji sąd koleżeńskiego łódzkiej PO o wykluczeniu z partii dwojga radnych i zawieszeniu w prawach członka czterech innych; dwoje kolejnych radnych PO sami zawiesiło członkostwo.

Zapowiedział, że osobiście nie weźmie udziału w zaproponowanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego poniedziałkowym spotkaniu o polityce rodzinnej, ale będą na nim przedstawiciele klubu RP. Spotkanie ma dotyczyć przygotowanego w kancelarii prezydenta programu polityki rodzinnej. Wśród propozycji znalazły się m.in. nowa formuła ulgi na dzieci, _ karta dużych rodzin _, tanie mieszkania na wynajem.

Przedstawiciele RP mają przedstawić swoje propozycje dot. m.in. polityki mieszkaniowej. _ Kluczem jest polityka mieszkaniowa. W Polsce nie będzie stabilizacji, bezpieczeństwa rodzin i dzieci jeżeli większość młodych ludzi nie jest w stanie sfinansować zakupu mieszkania, ani nie jest w stanie wynająć mieszkania _ - mówił Palikot.

Działacze RP mają także przedstawić propozycje ulg dla małych firm rodzinnych zatrudniających do pięciu osób. Według tej propozycji takie firmy działałyby na specjalnych zasadach podatkowych, płacąc tylko VAT i ubezpieczenie społeczne, nie płacąc innych podatków, w tym podatku dochodowego. Według Palikota takie rozwiązanie wprowadzone zostało m.in. w Meksyku, Brazylii, Tajlandii, Malezji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/m204264.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/schulz;kandydatem;europejskiej;lewicy;na;szefa;ke,226,0,1312226.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jest kandydat na szefa Komisji Europejskiej Przywódcy socjalistycznych i socjaldemokratycznych partii europejskich przyjechali do Lipska m.in. w związku z obchodami 150-lecia niemieckiej SPD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/m46850.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;bbc;niemcy;najbardziej;pozytywnie;postrzeganym;krajem,240,0,1311728.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ten kraj ma pozytywny wpływ na świat Ankietowanych z 25 krajów proszono, by ocenili 16 państw oraz Unię Europejską, odpowiadając na pytanie, czy ich wpływ na świecie jest raczej pozytywny, czy negatywny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/m216837.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/spotkanie;liderow;europy;plus;palikot;juz;udalo;sie;duzo;zrobic,219,0,1311707.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Spotkanie liderów Europy Plus. Palikot: już udało się dużo zrobić Europa Plus to inicjatywa centrolewicowych polityków, zmierzająca do wspólnego startu w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz