Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot zapowiada wielką ofensywę

0
Podziel się:

Lider ruchu swojego imienia zapowiada, że jesienią zaprezentuj nowych ludzi formacji.

Palikot zapowiada wielką ofensywę
(Maciej Goclon/East News)
bFeLmUKt

Janusz Palikot zapowiedział, że zaproponuje zmianę nazwy swej partii, jej statutu i programu, tak by rozszerzona została formuła programowa i personalna obecnego Ruchu Palikota; ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść na początku października na nadzwyczajnym kongresie partii.

Jesienią Ruch Palikota planuje ofensywę - na październikowym kongresie RP ma zaprezentować _ nowe otwarcie programowe _, m.in. propozycje gospodarcze i społeczne.

Palikot powiedział we wtorek w TVN24, że na tym zjeździe będzie rekomendował różnego rodzaju zmiany. Wcześniej - 7 września - swe propozycje ma też omówić z członkami Rady Politycznej Ruchu Palikota.

bFeLmUKv

_ - Będę proponował i zmianę nazwy, i zmianę statutu, i zmianę programu Ruchu Palikota, oczywiście nie pozbywając się tego, co jest naszym dorobkiem w sprawach światopoglądowych, ale rozszerzając jakby formułę programową i personalną dzisiejszego Ruchu Palikota _ - powiedział szef partii.

Dopytywany o zmianę nazwy, odpowiedział, że raczej skłania się do tego, aby nowa nazwa nie miała charakteru osobistego, _ czyli bez nazwiska _. Ale - jak podkreślił - kwestia ta zostanie przesądzona w październiku, na razie jest to tylko propozycja zmian.

Wcześniej we wtorek również inny polityk RP Łukasz Gibała powiedział PAP, że na jesiennym kongresie zapadnie ostateczna decyzja, czy Ruch Palikota zmieni nazwę. _ - Wtedy ostatecznie zdecydujemy, czy zmienić nazwę, czy nie _ - powiedział. Według niego _ coraz więcej wskazuje na to, że będzie nowa nazwa _. _ Powiem, że szanse są większe na to, że będzie nowa, niż że zostanie stara _ - dodał.

Polityk Ruchu nie chciał jednak powiedzieć, o jakiej zmianie mowa. Dopytywany, czy chodzi o przejęcie nazwy inicjatywy współtworzonej przez b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - Europa Plus - czy też o całkiem nowy szyld, Gibała odparł, że rozważane są różne warianty.

bFeLmUKB

Z kolei rzecznik partii Andrzej Rozenek mówił wcześniej, że na jesiennym kongresie Ruch spróbuje zainteresować wyborców swoim programem gospodarczym i społecznym. _ - Chcemy pokazać tę drugą twarz Ruchu Palikota, tę mniej znaną, tę, która jakoś do tej pory nie potrafiła się przebić _ - stwierdził.

Pytany, czy to odpowiedź na spadające sondaże Ruchu i czy na kongresie zostaną zaprezentowane jakieś nowe osoby, odparł: _ Na pewno pokażemy jakieś nowe twarze, ale jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić, chcemy, by to była niespodzianka _.

Palikot na początku sierpnia zapowiadał, że na kongresie formacja zaprezentuje swoje propozycje (dot. systemu emerytalnego, służby zdrowia, edukacji, a także rozwoju gospodarczego), a także zmiany w statucie, również organizacyjne. Jak mówił, to postulat zgłaszany przez działaczy, żeby bardziej zorganizować i usystematyzować pracę w terenie. _ - Po trzecie - zaproponuję pewnego rodzaju zmiany współpracy z innymi środowiskami politycznymi, w tym także Europą Plus _ - zapowiadał wówczas Palikot.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeLmUKW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)