Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
06.07.2010 15:36

Państwo zdało egzamin po katastrofie smoleńskiej

Ponad połowa ankietowanych uważa, że sprawnie radzimy sobie z ustalaniem jej przyczyn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Tak uważa większość respondentów TNS OBOP. Pozytywnie oceniono zwłaszcza działania dotyczące sprowadzenia zwłok i pogrzebu ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. *

W ocenie 56 proc. respondentów państwo zdało egzamin po katastrofie smoleńskiej, w ocenie 35 proc. ankietowanych - takiego egzaminu nie zdało. 9 proc. nie miało na ten temat zdania.

76 proc. respondentów pozytywnie oceniło zwłaszcza działania państwa dotyczące sprowadzenia zwłok i pogrzebu ofiar katastrofy (19 proc. deklarowało oceny negatywne).

55 proc. respondentów negatywnie oceniło działania państwa przy ocenie przyczyn katastrofy, 29 proc. oceniło je dobrze.

Większość ankietowanych negatywnie oceniła przygotowania i przebieg przelotu prezydenta (51 proc.). Pozytywną opinię na ten temat miało 34 proc. respondentów.

W ocenie 68 proc. respondentów katastrofa smoleńska przyczyni się do zmiany w przepisach lotniczych i organizacji podróży najważniejszych osób w państwie. Opinii tej nie podziela 19 proc. respondentów.

10 kwietnia w katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. Delegacja udawała się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Trwają prace nad wyjaśnieniem przyczyn katastrofy.
W opinii respondentów państwo zdało także egzamin po wybuchu kryzysu walutowego (uważa tak 54 proc. respondentów, przeciwnego zdania jest 25 proc.). Nie zdało go natomiast po powodzi (opinię taką deklaruje 52 proc. ankietowanych; przeciwnego zdania jest 41 proc.).

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, prezydent, śmierć, państwo, katastrofa, tu-154, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz