Notowania

wiadomości
16.03.2011 09:19

Papierosy z przemytu ukryte w kołach i dyszlu

Celnicy z Budziska podczas kontroli dwóch ciężarówek znaleźli prawie 4000 paczek przemycanych papierosów ukrytych w kołach i dyszlu, o wartości ponad 36 tys. złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

W wykryciu kontrabandy pomogło najnowsze urządzenie do prześwietlania ciężarówek Rapiscan Eagle G4500 funkcjonujące w pobliżu polsko-litewskiej granicy od stycznia br. Najpierw celnicy z grupy mobilnej w Budzisku zatrzymali do kontroli ciężarowego dafa na polskich numerach rejestracyjnych. Podejrzenia funkcjonariuszy oraz Andiego – służbowego owczarka belgijskiego wyszkolonego do wykrywania papierosów – od razu wzbudziły dwa koła pojazdu. Wynik prześwietlenia RTG, do którego została skierowana ciężarówka kierowana przez 44-letniego obywatela Polski tylko potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. W kołach ukryte były papierosy – łącznie ponad 1500 paczek z rosyjskimi znakami akcyzy. W kolejnej zatrzymanej i skierowanej do prześwietlania rentgenowskiego ciężarówce, tym razem marki renault, funkcjonariusze Służby Celnej natknęli się na bardziej pomysłową skrytkę. Blisko 2500 paczek papierosów 29-letni obywatel Rosji próbował przemycić w dyszlu przyczepy. Przemytnikom oprócz utraty papierosów grożą wysokie
grzywny. Rosjanin musi się również liczyć z przepadkiem przygotowanej do przewozu papierosów przyczepy. Źródło: Izba Celna, Czarnecki Maciej Regionalne potrawy województwa podlaskiego Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz! Poinforuj nas o swojej imprezie Dodaj za darmo swoją firmę do naszej bazy Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz