Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w libii
06.03.2011 15:17

Papież apeluje o pomoc dla Libijczyków

Benedykt XVI po raz pierwszy zabrał głos w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Po raz pierwszy od początku kryzysu libijskiego Benedykt XVI zabrał głos w tej sprawie, apelując o pomoc humanitarną dla ludności ogarniętego walkami kraju. Papież mówił o tym podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Zwracając się do wiernych po włosku Benedykt XVI powiedział: _ Nieustannie i z wielkim niepokojem śledzę napięcia, jakie w tych dniach występują w różnych krajach Afryki i Azji _.

_ - Moje pełne strapienia myśli kieruję ku Libii, gdzie niedawne starcia przyniosły licznych zabitych i pogłębiający się kryzys humanitarny. Wszystkie ofiary oraz tych, którzy znajdują się w zatrważającej sytuacji, zapewniam o mej modlitwie i mojej bliskości, apelując jednocześnie o opiekę i pomoc dla dotkniętej ludności _ - powiedział papież.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t134529.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/juz;blisko;200;tysiecy;osob;ucieklo;z;libii,68,0,789316.html) Już blisko 200 tysięcy osób uciekło z Libii To w większości robotnicy z sąsiednich krajów. Głównie próbują przedostać się do Egiptu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t134551.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czolgi;kaddafiego;pra;na;wschod;libii,144,0,789392.html) Czołgi Kaddafiego prą na wschód Libii Rebelianci uwięzili dziewięciu Brytyjczyków. Tymczasem wojska dyktatora kontratakują.
Tagi: zamieszki w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz