Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież do księży: nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty

0
Podziel się

- Ten, kto przychodzi do Kościoła, powinien czuć się jak w domu, a nie wykorzystywany- powiedział papież.

Papież do księży: nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty
(CPP / Polaris/East News)
bEpWeNUB

Papież Franciszek zaapelował do proboszczów, by nie prosili wiernych o pieniądze za sakramenty. Jeśli ludzie widzą interes ekonomiczny, oddalają się od Kościoła - te słowa papieża z jego wczorajszego spotkania z duchowieństwem Rzymu przytaczają media.

W trakcie trwającej ponad dwie godziny rozmowy za zamkniętymi drzwiami w bazylice świętego Jana na Lateranie, o której fragmentach informują dziś włoskie media, Franciszek mówił księżom z Wiecznego Miasta: _ Często zdarza się, że ten, kto przychodzi prosić o sakrament, otrzymuje formularz, a nawet gorzej, proszony jest o pieniądze. Tak nie powinno być _.

Papież podkreślił: _ Ten, kto przychodzi do Kościoła, powinien czuć się jak w domu, a nie wykorzystywany _.

bEpWeNUD

Franciszek, niegdyś metropolita Buenos Aires podzielił się osobistymi wspomnieniami. Opowiedział, że jeden z księży w Argentynie wyznał mu, że nigdy nie bierze za nic pieniędzy, na przykład za msze odprawiane w czyjejś intencji. Proboszcz mówił mu: _ Mam skrzynkę, a wierni zostawiają tyle, ile chcą. A ja mam teraz prawie dwa razy tyle, co wcześniej _.

_ Bo ludzie są hojni _ - dodał papież komentując tę historię.

Czytaj więcej w Money.pl
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
Papież krytykuje Kościół za to, że traci wiernych Wezwał biskupów by wyszli poza duszne zakrystie i nawiązali kontakt z wiernymi, gdyż inaczej grozi, że mogą przyjąć inne wyznanie.
Papież zaapelował do księży. Namawiał do... Wezwanie papieskie do pełnienia takiej misji ewangelizacyjnej jest tematem tegorocznych XXVIII Światowych Dni Młodzieży.
bEpWeNVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)