Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież franciszek
16.08.2014 08:24

Papież Franciszek beatyfikował 124 męczenników w Korei Południowej

Według lokalnych mediów w liturgii uczestniczyło około miliona wiernych. Mszę beatyfikacyjną uznaje się za najważniejsze duchowe wydarzenie pięciodniowej papieskiej pielgrzymki do Korei Południowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Podczas odprawionej w centrum Seulu uroczystej mszy papież Franciszek beatyfikował 124 Koreańczyków, którzy ponieśli śmierć męczeńską za wiarę w XVIII i XIX wieku.

Policja nie podała własnych danych na temat liczby obecnych, ale według lokalnych mediów w liturgii uczestniczyło około miliona wiernych. Mszę beatyfikacyjną uznaje się za najważniejsze duchowe wydarzenie pięciodniowej papieskiej pielgrzymki do Korei Południowej.

W wygłoszonej homilii Franciszek wskazał, że nauki płynące od beatyfikowanych odnoszą się także do dzisiejszego Kościoła koreańskiego - niewielkiego, lecz dynamicznie rozwijającego się i widzianego jako model dla reszty świata.

_ - Byli oni gotowi złożyć wielkie ofiary i dać się pozbawić wszystkiego, co oddzielało ich od Chrystusa - majątku i ziemi, prestiżu i honoru - gdyż wiedzieli że sam Chrystus jest ich prawdziwym skarbem. Są dla nas wyzwaniem by zastanowić się nad tym, za co i czy w ogóle za coś bylibyśmy gotowi umrzeć _ - powiedział papież.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: papież franciszek, beatyfikacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz