Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież Franciszek napisał bezprecedensowy list do włoskiej gazety

0
Podziel się

Franciszek napisał m.in. o swych przyjaźniach z Żydami i wyraził opinię, że cały Kościół i ludzkość powinny być im wdzięczne za to, że mimo straszliwych prób w minionych stuleciach zachowali wiarę w Boga.

Papież Franciszek napisał bezprecedensowy list do włoskiej gazety
(PAP/EPA)
bEiKxSHV

Papież Franciszek napisał w liście do dziennika _ La Repubblica _, że nadszedł czas, by zacząć prowadzić otwarty i wolny od uprzedzeń dialog na temat wiary. W bezprecedensowym liście papież odniósł się do pytań, które zadał założyciel gazety Eugenio Scalfari.

List został opublikowany dzisiaj. W odpowiedzi na zamieszczony w lipcu artykuł Scalfariego poświęcony encyklice na temat wiary _ Lumen fidei _, papież wyraził przekonanie, że także dla wierzącego prawda nie jest _ absolutna _. _ My jej nie posiadamy _ - dodał Franciszek. _ Dla tego, kto żyje wiarą chrześcijańską, nie oznacza to ucieczki od świata ani poszukiwania jakiejkolwiek hegemonii, ale służbę człowiekowi, każdemu z osobna i wszystkim ludziom _ - stwierdził papież.

Napisał też o swych przyjaźniach z Żydami i wyraził opinię, że cały Kościół i ludzkość powinny być im _ nieskończenie wdzięczne _ za to, że mimo straszliwych prób w minionych stuleciach zachowali oni wiarę w Boga.

bEiKxSHX

Franciszek zaznaczył także, że Bóg nie jest ideą czy owocem myślenia człowieka. _ Również kiedy kończy się jego życie na Ziemi, człowiek nie przestanie istnieć _ - podkreślił Franciszek na łamach lewicowego dziennika włoskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Poufna narada w Watykanie. Idą zmiany Narada poprzedza realizację programu gruntownej reformy Kurii Rzymskiej, przygotowywanej przez papieża we współpracy z jego doradcami, kardynałami.
Papież odwołuje polskiego nuncjusza Sprawa arcybiskupa Wesołowskiego wywołała ogólnonarodowy skandal na Dominikanie.
Papież krytykuje Kościół za to, że traci wiernych Wezwał biskupów by wyszli poza duszne zakrystie i nawiązali kontakt z wiernymi, gdyż inaczej grozi, że mogą przyjąć inne wyznanie.
bEiKxSIy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)