Notowania

pedofilia w kościele
13.07.2014 11:50

Papież Franciszek ostro o pedofilii w Kościele

Czyny te nazwał trądem i podkreślił, że problem dotyka także biskupów i kardynałów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

W rozmowie opublikowanej przez dziennik _ La Repubblica _ papież Franciszek powiedział, że użyje _ kija _ przeciwko księżom dopuszczającym się pedofilii. Czyny te nazwał _ trądem _ i podkreślił, że pedofilia w Kościele dotyka także biskupów i kardynałów.

_ - Także my mamy ten trąd w domu _ - powiedział papież. Podkreślił, że wie od swoich współpracowników, iż w Kościele zjawisko to dotyczy 2 proc. duchownych.

_ - Te dane powinny mnie uspokajać, ale muszę powiedzieć, że w ogóle mnie to nie uspokaja. Uważam to za coś niesłychanie poważnego. Dwa procent to księża, a nawet biskupi i kardynałowie. A inni, jeszcze liczniejsi, wiedzą, ale milczą, wymierzają karę, ale bez podania powodu _ - oświadczył Franciszek. _ Uważam ten stan rzeczy za nie do zniesienia i mam zamiar stawić mu czoło z surowością, jakiej wymaga _ - podkreślił.

Papież zaznaczył, że Jezus przebaczał grzesznikom z miłosierdziem. _ Ale kiedy używał kija, brał go po to, by przegnać demona, który zawładnął duszą _ - powiedział w drugiej już rozmowie przeprowadzonej przez założyciela dziennika _ La Repubblica _ Eugenio Scalfariego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pedofilia w kościele, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz