Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież łagodzi podejście do homoseksualistów?

0
Podziel się:

Franciszek uważa, że trzeba zastanowić się jak głosić ewangelię dzieciom z takich związków, by nie odstraszać ich od Kościoła.

Papież łagodzi podejście do homoseksualistów?
(PAP/EPA)
bEDCgZBx

_ Związki homoseksualne stanowią dzisiaj nowe wyzwania, które są czasem wręcz trudne do zrozumienia _- uważa papież Franciszek. Jego zdaniem dzieciom z takich związków nie należy podawać _ szczepionki przeciwko wierze _.

To kolejne słowa Franciszka z listopadowego spotkania z przełożonymi zakonów, ujawnione przez jezuickie pismo _ Civilta Cattolica _.

Podczas rozmowy ze 120 przełożonymi generalnymi zakonów papież mówił o wyzwaniach edukacji podkreślając, że _ musi ona stawać na wysokości osób kształconych _.

bEDCgZBz

Franciszek podzielił się swymi doświadczeniami pracy duszpasterskiej w rodzinach w Buenos Aires. - _ Przypominam sobie przypadek bardzo smutnej dziewczynki, która wyznała swojej nauczycielce powód swego stanu ducha mówiąc: narzeczona mojej mamy mnie nie kocha _ - mówił papież.

_ - Procent uczniów, którzy mają rodziców w separacji jest bardzo wysoki. Sytuacje, w jakich dzisiaj żyjemy, stawiają nowe wyzwania, które niekiedy są dla nas trudne do zrozumienia _ - zauważył.

_ - Jak głosić Chrystusa tym chłopcom i dziewczętom? Jak głosić Chrystusa pokoleniu, które się zmienia? Trzeba uważać, by nie podać im szczepionki przeciwko wierze _ - oświadczył Franciszek.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDCgZBF
bEDCgZCa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)