Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież na ruinach World Trade Center

0
Podziel się:

Benedykt XVI odmówi modlitwę za ofiary ataków z 11 września oraz w intencji nawrócenia terrorystów.

Papież na ruinach World Trade Center
(PAP/EPA)

Benedykt XVI odmówi modlitwę za dusze ofiar ataków z 11 września oraz w intencji nawrócenia terrorystów. Spotka się też z rodzinami ofiar i z nowojorskimi strażakami i policjantami.

Strefa Zero czyli ruiny dawnego Światowego Centrum Handlu to dzisiaj wielki plac budowy. Powstaje tam monument na cześć tych, którzy zginęli 7 lat temu. Mimo, że na Ground Zero ciężki sprzęt pracuje niemal całą dobę, Amerykanie wciąż przystają i modlą się ofiary ataków Al Kaidy.

- _ To dla nas wciąż bardzo trudne, choć ci, którzy zginęli byli całkowicie obcymi dla nas ludźmi. Oglądaliśmy to w telewizji i wydawało nam się, że to jakiś horror. Tamte wydarzenia wciąż są bolesne _ - opowiada małżeństwo starszych Amerykanów.

Dwójka Polaków, Justyna i Łukasz od czterech lat mieszka w Nowym Jorku. Jak mówią, Strefa Zero cały czas żyje. - _ Ludzie cały czas przystają, zastanawiają się nad tym, co się stało _ - dodają.

11 września 2001 roku dwa porwane przez terrorystów samoloty uderzyły w wieże World Trade Center. Obie wieże zawaliły się grzebiąc w ruinach ponad 2700 osób w tym strażaków i policjantów, którzy spieszyli na pomoc ludziom uwięzionym w płonących wieżowcach. Trzeci samolot spadł na Pentagon, a czwarty rozbił się na polach Pensylwanii.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)