Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież nie chce limuzyny, woli średniolitrażowy samochód

0
Podziel się:

Franciszek nie chce jeździć limuzyną ani po Watykanie, ani na dłuższych trasach, poza Wieczne Miasto i wybiera mniejsze samochody.

Papież nie chce limuzyny, woli średniolitrażowy samochód
(PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
bEDCpwTF

Papież Franciszek pojechał na wczorajsze spotkanie z wiernymi w miasteczku Castel Gandolfo pod Rzymem średniolitrażowym samochodem. Zdjęcia papieża siedzącego w popularnym aucie opublikowały włoskie media.

Franciszek nie chce jeździć limuzyną ani po Watykanie, ani na dłuższych trasach, poza Wieczne Miasto i wybiera mniejsze samochody. Nigdy nie wsiadł do czarnej, przeznaczonej tylko dla niego limuzyny ze specjalną rejestracją Państwa Watykańskiego Scv1.

Niedawno, jak ujawnił watykanista _ Corriere della Sera _ Luigi Accattoli, papież, który usiłuje wprowadzić w całym Kościele zasady umiaru i skromności, poszedł nieoczekiwanie zwiedzić park samochodowy Watykanu. Postanowił osobiście sprawdzić, jakimi autami jeżdżą jego współpracownicy, hierarchowie z Kurii Rzymskiej.

bEDCpwTH

W parku tym stoi 10 luksusowych limuzyn dla papieża, podarowanych przez koncerny motoryzacyjne oraz 50 aut do dyspozycji hierarchów i pracowników gubernatoratu Państwa Watykańskiego.

Accattoli wyraził przekonanie, że należy oczekiwać tego, że również watykańscy dostojnicy i dyplomaci nie będą więcej jeździć eleganckimi, drogimi samochodami, skoro papież nie korzysta z nich. Nie przyniesie to zdaniem nestora włoskich watykanistów wielkich oszczędności za Spiżową Bramą, ale będzie to na pewno zasadnicza zmiana wizerunku.

Przypomina się, że na początku lipca podczas spotkania z seminarzystami Franciszek wyznał, że _ boli go _ widok księdza lub zakonnicy w najnowszym modelu samochodu._ Wybierzcie skromniejsze auto _ - mówił wtedy do przyszłych księży.

_ - Kiedy wybierzecie jakiś okazały samochód, pomyślcie o dzieciach, które umierają z głodu. Tylko o tym _- poprosił Franciszek.

bEDCpwTN
Czytaj więcej w Money.pl
Papież o autach księży. "Tak nie można!" - _ Kiedy wybierzecie jakiś piękny model, pomyślcie o dzieciach, które umierają z głodu. Tylko o tym _- prosił Franciszek.
Papież i harlejowcy. Niezwykła audiencja Po trzech dniach wieczne miasto opuścili motocykliści biorący udział w zjeździe z okazji 110-rocznicy założenia firmy Harley-Davidson.
"Wojna to samobójstwo ludzkości" Na zakończenie mszy odmówiono modlitwę za Włochy, którą napisał Jan Paweł II.
bEDCpwUi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)