Notowania

trzęsienie ziemi
12.08.2012 17:44

Papież solidaryzuje się z ludnością Filipin i Chin oraz Iranu

Papież wyraził solidarność z ludnością Filipin i Chin, która ucierpiała wskutek powodzi, oraz z mieszkańcami Iranu, nawiedzonego przez silne trzęsienie ziemi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Papież wyraził solidarność z ludnością Filipin i Chin, która ucierpiała wskutek powodzi, oraz z mieszkańcami północno-zachodniego Iranu, nawiedzonego przez silne trzęsienie ziemi. Wezwał wiernych do modlitwy za ofiary tych klęsk.

Po tradycyjnej niedzielnej modlitwie Anioł Pański, Benedykt XVI, który przebywa w letniej rezydencji papieży Castel Gandolfo pod Rzymem, powiedział: _ Kieruję w tej chwili moje myśli ku mieszkańcom Azji, zwłaszcza Filipin i Chińskiej Republiki Ludowej, którzy ucierpieli w następstwie gwałtownych deszczów, jak również ku ludności północno-zachodniego Iranu nawiedzonego przez silne trzęsienie ziemi _.

Mówiąc o wielkiej liczbie ofiar tych katastrof, Benedykt XVI wyraził pragnienie, aby nikt nie ociągał się _ z okazaniem solidarności i pomocy naszym braciom _. Podwójne trzęsienie ziemi w Iranie zabiło około 300 osób. Rannych zostało ok. 2 600.

Na Filipinach w czasie najgorszej od 2009 r. powodzi zginęło 66 osób, a ponad 440 000 musiało ratować się ucieczką. Tajfun, który nawiedził w środę wschodnie wybrzeże Chin, wyrządził potężne zniszczenia materialne.

Czytaj więcej o trzęsieniach ziemi
Setki ofiar potężnego trzęsienia ziemi W rejonie trzęsienia zerwana została łączność telefoniczna.
Trzęsienie ziemi koło Sumatry. Boją się tsunami Trzęsienie ziemi miało siłę 6,6 st. w skali Richtera. Możliwe jest słabe, lokalne tsunami.
Panika we Włoszech, zatrzęsła się ziemia Nie odnotowano żadnych zniszczeń, nikt nie ucierpiał. Mimo to setki osób próbowały dowiedzieć się czegoś więcej, telefonując do biur obrony cywilnej i straży pożarnej.
Tagi: trzęsienie ziemi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz