Notowania

papież
07.09.2012 19:21

Papież zabrał głos w sprawie dyskryminacji chrześcijan

W spotkaniu uczestniczyło 91 biskupów: 63 z Afryki, 16 z Azji, 6 z Ameryki i 6 z krajów Oceanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Papież wypowiedział się w sprawie częstych przypadków _ nieuzasadnionego dyskryminowania chrześcijan _ i aktów przemocy na tle konfliktów kastowych i etnicznych w nowych _ krajach misyjnych _. Uczynił to przemawiając do nowo mianowanych biskupów.

Benedykt XVI przemawiał do tych duszpasterzy w letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo pod Rzymem. W spotkaniu uczestniczyło 91 biskupów: 63 z Afryki, 16 z Azji, 6 z Ameryki i 6 z krajów Oceanii.

Mówiąc o trudnościach towarzyszących ich pracy na nowych terytoriach m.in. wskutek dyskryminacji i oddziaływania rozmaitych _ integryzmów, które nie szanują, bądź nie uznają wolności religijnej _, papież podkreślił, że _ głoszenie Ewangelii służy pojednaniu między ludźmi i jedności narodów _.

Wiele uwagi poświęcił szczególnie ciężkim warunkom materialnym, socjalnym i edukacyjnym, w jakich przyjdzie pracować nowym biskupom.

_ Na te naturalne trudności - dodał Benedykt VI - nakładają się dyskryminacja kulturalna i religijna, nietolerancja i sekciarstwo będące owocem integryzmów _, a także _ starcia między kastami i plemionami, prowadzące do niedającej się usprawiedliwić przemocy _.

Biskup Rzymu nawiązując do malejącej w Kościele katolickim liczby powołań misyjnych zachęcał biskupów do poszukiwania kandydatów do kapłaństwa i służby prezbiterskiej wśród miejscowej ludności.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nielegalni biskupi uzurpują sobie władzę" Biskupi wierni papieżowi są zastraszani i zmuszani do udziału w ceremoniach Kościoła patriotycznego.
Kościół wie, jak dobrze wychowywać dzieci Zarówno ojciec, jak i matka, wbrew niektórym schematom, powinni w równym stopniu brać odpowiedzialność za wychowanie dziecka.
Tak Warszawa walczy z dyskryminacją "Disc Free- miejsce wolne od dyskryminacji". Taki tytuł mogą otrzymać stołeczne restauracje, kluby i hotele, których pracownicy i właściciele przejdą odpowiednie przeszkolenie.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz