Notowania

indie
16.08.2011 17:55

Paraliż indyjskiego parlamentu. Walczą o prawo do głodówki

Protestujący chciał zmusić władze do przyjęcia skutecznego prawa antykorupcyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gopal1035/CC/Flickr)

Obrady indyjskiego parlamentu zostały sparaliżowane z powodu aresztowania przez policję działacza gandhyjskiego Annę Hazare, który zamierzał dziś rozpocząć strajk głodowy. Swym protestem chciał zmusić władze do przyjęcia skutecznego prawa antykorupcyjnego obejmującego swym zasięgiem wszystkie szczeble władzy.

Indyjska opozycja żąda od premiera kraju wyjaśnienia, na jakiej podstawie i dlaczego aresztowano Hazare uniemożliwiając mu rozpoczęcie protestu wzorowanego na pokojowych wystąpieniach Mahatmy Gandhiego, uważanego za ojca współczesnych Indii. Opozycja oskarża władze o mordowanie demokracji w Indiach, której zasadniczą cechą jest prawo do pokojowych protestów i pokojowego sprzeciwu.

Lider opozycji w Izbie Wyższej parlamentu Arun Jaitley podkreśla: _ To jest rzadki przypadek w Indiach, że prawo do protestu zostało zakwestionowane. _ W największych miastach Indii policja aresztowała już ponad tysiąc uczestników manifestacji i zgromadzeń, podczas których ludzie wyrażali poparcie dla ruchu _ Indie przeciw korupcji _ kierowanego przez Annę Hazare. Opozycja parlamentarna zamierza wystąpić zdecydowanie przeciw aresztowaniom i zamierza doprowadzić do kilkudniowego bojkotu prac parlamentu.

Korupcja w Indiach uważana jest za jedno z największych zagrożeń dla rozwoju kraju.

Więcej o Indiach w Money.pl:
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t88941.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ponad;30;ofiar;wypadku;kolejowego;w;indiach,207,0,870351.html) Ponad 30 ofiar wypadku kolejowego w Indiach Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć, bo akcja ratunkowa jeszcze nie została zakończona.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t34422.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakistan;i;indie;chca;wspolpracowac,122,0,860282.html) Pakistan i Indie chcą współpracować Oba kraje zgodziły się podjąć rozmowy na temat nowych sposobów budowy zaufania w sprawach nuklearnych oraz zwiększenia wymiany handlowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t77328.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/hindusi;kupuja;airbusy;za;miliardy,13,0,852493.html) Hindusi kupują Airbusy. Za miliardy Tanie linie lotnicze GoAir zamówiły 72 nowe samoloty Airbus A320.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz